Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji uczniowie klasy 2b uczestniczyli w spotkaniu w Sądzie Rejonowym w Zwoleniu z mediatorem, doradcą zawodowym Panią Marią Dobosz.  Młodzież zapoznana została z mediacją jako sposobem rozwiązywania konfliktów, także tych szkolnych, zasadami mediacji i głównymi celami.  Popularyzacja wiedzy dotyczącej metod pokojowego rozwiązywania konfliktów jest głównym celem Międzynarodowego Dnia Mediacji. Inicjatorem akcji była organizacja Association for Conflict Resolution/ACR/ ze Stanów Zjednoczonych. Święto po raz pierwszy obchodzono w 2005r., natomiast w Polsce trzy lata później z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości. W tym roku Tydzień Mediacji w dniach 14-18.X.2024r. przebiegał pod hasłem „Budujemy porozumienie”. Bardzo dziękujemy za współpracę i za miłe przyjęcie Sądowi Rejonowemu w Zwoleniu.  Dla młodzieży to niekiedy pierwsze spotkanie z przedstawicielami w takiej instytucji, dlatego bardzo cenne było przywitanie nas przez Prezesa Sądu Rejonowego SSR Piotr Paweł Chudzia, który objaśnił jakie ważne i korzystne znaczenie może mieć mediacja dla rozstrzygania konfliktów.