Światowy Dzień Ziemi

WYNIKI

SZKOLNEGO  TURNIEJU 

EKOLOGICZNO –GEOGRAFICZNEGO z AI

przeprowadzonego 22 kwietnia 2024r

z okazji DNIA ZIEMI:

  1.  Alan Pedrycz i Adam Wólczyński (kl. Ie)
  2. Mikołaj Gogacz i Jakub Urbanek (kl IIc)
  3. Filip Wielechowski i Milena Chołuj (kl IIa)

oraz Jan Gugała i Przemysław Ostrowski (kl IId)

Na poziomie poszczególnych klas 

zwycięzcami są:

Kl. I – Alan Pedrycz i Adam Wólczyński (kl. Ie)

Kl. II – Mikołaj Gogacz i Jakub Urbanek (kl IIc)

Kl. III – Julia Skubik i Magdalena Krześniak (kl IIIa)

                      Gratulacje dla najlepszych!

Słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy bardzo zaciekle rywalizowali  w  interaktywnym quizie związanym z wiedzą o naszej planecie. 

Dzień Ziemi w LO w Zwoleniu

Tegoroczna edycja Dnia Ziemi w naszej Szkole odbywała się pod hasłem „Planeta vs. plastic”. W trakcie  dnia organizowane były różnego rodzaju działania promujące bardziej ekologiczny sposób życia i wspólną troskę o środowisko.

Poszczególne klasy mogły wybrać aktywność, którą chcą zrealizować:

  • Przeprowadzenie przez uczniów lekcji poświęconej trosce o naszą planetę,
  • Obejrzenie wykładu o Odnawialnych Źródłach Energii w ramach warsztatów on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”,
  • Wyjście w teren i wykonanie praktycznego działania dla naszej Ziemi. 

Poza tym, społeczność uczniowską połączyła wspólna zabawa online w trakcie szkolnego turnieju ekologiczno – geograficznego z AI. W rywalizacji wzięło udział 52 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.  Uczestnicy testowali swoją wiedzę i możliwości platformy Quizizz, opartej na sztucznej inteligencji.  

Gwarantowaną zabawę uczestnikom zapewniło wspólne rozwiązywanie testu przygotowanego przez AI i śledzenie wyników w czasie rzeczywistym; rywalizacja oraz wyzwania rzucane rywalom,  które przypominały udział w grze. Interaktywny quiz online to śmiech i dobre emocji, a jak powszechnie wiadomo człowiek najlepiej uczy się bawiąc. 

Obchodom Dnia Ziemi, towarzyszyła akcja plakatowa na terenie Szkoły – można więc się było wykazać inwencją plastyczną i szeroką wiedzą. Uczniowie przygotowali także lapbooki o tematyce związanej z obchodami Dnia Ziemi oraz wykonywali na lekcjach biologii ekologiczne karty pracy. Nie zabrakło również nieco wiedzy teoretycznej o tegorocznej akcji, która została przekazana przez szkolny radiowęzeł.

Niezastąpiona okazała się również spontaniczna akcja klasy 3c, która pięknie posprzątała teren wokół szkoły.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do wakacji pozostało: 27 Dni 10 Godzin 6 Minut 41 Sekund