Otwarcie pracowni ekologicznej w ramach projektu

„EKOSFERA LO ZWOLEŃ”

W dniu 23 listopada 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni ekologicznej. W przecięciu wstęgi uczestniczyli: Starosta Zwoleński Pan Stefan Bernaciak, Wicestarosta Pan Waldemar Urbański, Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pani Elżbieta Zasada, Doradca energetyczny WFOŚiGW Pan Piotr Kruszynian, Koordynator projektu z ramienia powiatu Pani Elżbieta Makuch, Dyrektor liceum Pani Bożena Baryła, Wicedyrektor szkoły Pani Magdalena Maciejczyk oraz Pani Elżbieta Fundowicz nauczyciel biologii.

Nasze liceum znalazło się wśród 42 szkół z terenu całego województwa mazowieckiego, które otrzymały pieniądze na utworzenie pracowni w ramach projektu „EKOSFERA LO ZWOLEŃ” dofinansowano dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kwotą 45 tysięcy złotych, co stanowiło aż 90 procent wartości inwestycji. Pieniądze zostały przyznane z programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”. Łączny koszt utworzenia pracowni to 50 tysięcy złotych.

Dzięki temu projektowi nasza pracownia biologiczna wzbogaciła się o atrakcyjne pomoce dydaktyczne, nowoczesny sprzęt oraz nowe meble. Sala lekcyjna nabrała nowego, pięknego i niepowtarzalnego wyglądu i charakteru, dzięki czemu proces nauki będzie przebiegał bardziej efektywnie a uczniom będzie łatwiej zdobywać wiedzę z zakresu biologii i ochrony środowiska.

Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt „EKOSFERA LO ZWOLEŃ” serdecznie dziękujemy.