Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Korzystając z przepięknej pogody wyruszyliśmy w końcu października w Góry Świętokrzyskie. Był to wyjazd klasy ID, ale kilka osób dołączyło z klas IB, IC i IE. Najpierw zwiedziliśmy Ciekoty i Dworek Stefana Żeromskiego. Przepiękne miejsce z dużym parkiem i stawem pośrodku, a sam dworek przypomniał o starych szlacheckich tradycjach, z których to wartości czerpał przyszły pisarz. W Ciekotach uczestniczyliśmy także w grze terenowej. Trochę pobiegaliśmy po parku, więc była to zaprawka pod wejście na Święty Krzyż z Nowej Słupi, które już niebawem miało nastąpić. Wszyscy dotarli na szczyt. Po krótkim odpoczynku podziwialiśmy architekturę średniowiecznego pobenedyktyńskiego klasztoru, krużganki, kaplicę Św. Krzyża oraz Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie udaliśmy się na taras widokowy na Gołoborzu. Wycieczka nie była jedynie atrakcją turystyczną. Prócz gry terenowej wykonaliśmy ćwiczenia z geografii przygotowane wcześniej przez panią profesor. Zejście z góry było już łagodniejszą drogą do Jodłowego Dworu, gdzie podjechał po nas nasz autokar. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w McDonaldzie.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do wakacji pozostało: -1 Dni 5 Godzin 22 Minut 10 Sekund