Sprzątanie świata

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem:

„Sprzątanie świata łączy ludzi

W roku jubileuszowym Akcji, uczniowie Naszego Liceum, dowiedli  wyjątkowej mocy Akcji Sprzątanie świata; mocy, która łączy nas z naturą
i ze sobą nawzajem. Wzięli sprawy w swoje ręce, rozejrzeli się po swoim otoczeniu i zakasali rękawy. Zaprosili również do udziału w Sprzątaniu swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, koleżanki i kolegów ze szkoły, sąsiadów. W ten sposób włączyli się w społeczność tworzącą Wolontariuszy NASZEJ ZIEMI. Udowodnili, że nasza Szkolna społeczność jest pełna zielonych serc, którym bliska jest troska o naszą planetę!

Ponadto uczniowie przygotowali szeroko zakrojona akcję plakatową informującą o wydarzeniu, posprzątali teren wokół budynku szkoły, a także przedstawili  krótkie informacje dotyczące historii akcji Sprzątania Świata i jej założeń.

Wszystkim  zaangażowanym serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, by dbać o każdy skrawek naszej planety na co dzień.

Oto efekty  pracy szkolnej oraz samodzielnych akcji terenowych

Sprzątania Świata naszych uczniów.