Warsztaty chirurgiczno-anatomiczne

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

Konfucjusz

Człowiek najlepiej uczy się poprzez udział i doświadczanie, poprzez emocje i pytania jakie temu doświadczaniu towarzyszą. Mogli się o tym przekonać uczniowie naszej szkoły z klasy 1e, 2c i 3c profilu biologiczno-chemicznego podczas warsztatów chirurgiczno-anatomicznych, które odbyły się w dniu 17 kwietnia. Nietypowe zajęcia z biologii poprowadziła pani Dominika Bryśkiewicz z firmy Domingo. Uczniowie po wcześniejszej małej dawce teorii mieli okazję wykonać sekcję serca wieprzowego. Dzięki praktycznym zajęciom zdobyli wiedzę na temat budowy i pracy tego narządu. Zajęcia okazały się ciekawym doświadczeniem, do którego uczniowie podeszli z entuzjazmem i zaangażowaniem.