Bilbioteka

Biblioteka szkolna pracuje w godzinach

od 8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku

w roku szkolnym

Nasz szkolny księgozbiór jest stale powiększany o nowe pozycje, które mogą Was zainteresować. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki!

Poniżej przedstawiamy aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) e-booków i audiobooków.

https://wolnelektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. E-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

https://lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

https://chmuraczytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

https://polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

https://bookini.pl

https://cke.gov.pl/images/egzamin-maturalny

https://www.cke.edu.pl/egzamin-maturalny

Audiobooki

https://polska-poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji, czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Polecamy też filmy i spektakle online

https://ninateka.pl/filmy/teatr,spektakle