Konferencja „Bezpieczny las – bliżej nas”. Wystawa Grzybów

Przedstawiciele naszego liceum wraz z Dyrekcją szkoły i opiekunami wzięli udział w konferencji „Bezpieczny las – bliżej nas”.  Spotkanie odbyło się 17 października w siedzibie ZSRT w Zwoleniu.

Uczniowie wysłuchali prelekcji przedstawicieli nadleśnictwa, sanepidu, policji i straży pożarnej na temat rozpoznawania gatunków grzybów i właściwego zachowania się w lesie oraz postępowania w przypadku ugryzienia przez kleszcza.

Po prelekcji młodzież obejrzała wystawę ,,Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”, której celem było zainteresowanie zwiedzających tematyką bezpiecznego grzybobrania. Na wystawie zaprezentowano modele grzybów oraz świeże grzyby jadalne, niejadalne i trujące.

Konferencja była przygotowana przez  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Zwoleniu przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Nadleśnictwa  Zwoleń, Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu , Komendy Powiatowej  Policji w Zwoleniu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu.

Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość obejrzenia wystawy w najbliższych dniach.