Spotkania z przedstawicielami UTH, LAW i Żak

W styczniu w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli wyższych uczelni: Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego  Wydział Mechaniczny w Radomiu a także Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Pracownicy uczelni poinformowali tegorocznych maturzystów, jakie są wydziały, kierunki kształcenia oraz jakie możliwości zawodowe otwierają się przed przyszłymi absolwentami tych uczelni. Zachęcali do podjęcia kształcenia na kierunkach technicznych, po ukończeniu których młodzież ma możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy.

Bogatą ofertę edukacyjną zaprezentowały także panie z jednorocznej szkoły policealnej dla dorosłych Żak w Puławach. Proponuje ona kilkanaście kierunków nauczania, dzięki którym można zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności w maksymalnie krótkim czasie. Szeroka oferta kursów i szkoleń została dopasowana do zapotrzebowania na rynku pracy.

Wszystkie spotkania były interesujące i niewątpliwie wielu uczniom, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, mogły pomóc w podjęciu decyzji w kwestii wyboru kierunku kształcenia.