6 maja Światowy Dzień Walki z Anoreksją

6 maja przypada Światowy Dzień Walki z Anoreksją, to szczególny dzień, w którym zachęcamy wszystkich do czujności i świadomości wobec tej choroby. 

W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost częstości występowania zaburzeń odżywiania się, w tym jadłowstrętu psychicznego (AN, anorexianervosa) w krajach kultury zachodniej  i na Wschodzie . Także w Polsce na przestrzeni ostatnich lat zwiększyło się rozpowszechnienie AN u dziewcząt i młodych kobiet .

Zaburzenia odżywiania to choroby o podłożu psychicznym, których wspólnym mianownikiem jest obsesja na punkcie jedzenia. Wszystkie prowadzą też do wyniszczenia organizmu, a nawet do śmierci. Zaburzenia odżywiania to poważny problem w krajach kultury zachodniej, gdzie już od lat 60. ubiegłego wieku panuje moda na przeraźliwie szczupłą sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do matury pozostało: 18 Dni 5 Godzin 38 Minut 10 Sekund