Spotkanie z pisarzem – Jackiem Komudą

Na spotkaniu mieliśmy okazję poznać pana Jacka oraz jego przyjaciół. Pan Jacek mówi bardzo ciekawie i przystępnie. Z miejsca przenosi nas do czasów szlacheckich, które przedstawia bardzo obrazowo, w czym pomagają też misternie odtworzone szlacheckie stroje oraz różne rekwizyty i przedmioty. Mogliśmy zobaczyć i posłuchać jak strzelają dawny pistolet oraz armata, mogliśmy wziąć do ręki szlacheckie szable a także nabyć książkę ze specjalną dedykacją autora. Oby więcej takich spotkań i pokazów bo historii naprawdę warto się uczyć i poznawać ją w tak przyjemnie podany sposób 😉

„Jacek Komuda, zawodowy pisarz i historyk, który specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Autor powieści historycznych, marynistycznych, zbiorów opowiadań, zbioru esejów na temat kultury sarmackiej i najsłynniejszych postaci tamtych czasów. Wierny prawdzie, nie stroni od brutalnych, mocnych kart historii. Inaczej niż Sienkiewicz woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Wskrzesza dawne obyczaje, postaci, zapomniane miejsca. Bohaterowie to ludzie miotani namiętnościami, a nie papierowe ideały. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie autor, jest przybliżenie i spopularyzowanie wśród czytelników historii Rzeczypospolitej szlacheckiej. Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk, poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat Wschodnich.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do wakacji pozostało: -1 Dni 5 Godzin 53 Minut 38 Sekund