Dzień Języków Obcych

Dziś obchodziliśmy się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji młodzież przygotowała stosowne plakaty a drużyny poszczególnych klas zmierzyły się w teście wiedzy…. jakby tu napisać, ogólnej, raczej nie książkowej, kulturowo-medialnej, sam nie wiem.

Test łatwy nie był ( nie chwaląc się – jam jest jego twórcą), zwycięska drużyna zdobyła 38 punktów na 76.

Pytania na które nikt z 20 kilku osób (czołowych przedstawicieli klas, najtęższych mózgów naszej szkoły, przyszłości narodu itd.)  nie odpowiedział w całości prawidłowo to np.

System polityczny USA – a to było łatwe – prezydencki, z prezydentem na czele rządu.

Ostatni film z serii Obcy/Alien – Alien: Covenant czyli Obcy: Przymierze

Ile superlotniskowców (wiecie, takie okręty grubo powyżej 300 metrów i ok. 100 samolotów na pokładzie) mają USA? – 10, punktowaliśmy najbliższą odpowiedź czyli 8

Co to dokładnie jest NAFTA – North American Free Trade Association

Co oznacza litera „I” w skrócie CIA – intelligence, intel czyli wywiad, tym właśnie zajmuje się CIA, pisaliście „investigation” – to by było w FBI (tych interesują z kolei narkotyki, przestępczość zorganizowana i inne ścigane federalnie, czyli w każdym stanie)