Akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja

Zgodnie z nasza wielowiekową… stop, zapędziłem się trochę, wieloletnią tradycją nasza szkoła przygotowała akademię z okazji święta 3 maja. W tym roku nie będę wychwalał pięknej oprawy wizualnej, stylowych strojów z epoki, wykonań pieśni, wierszy i scenek bo to też już tradycja (zdjęcia na dowód). Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na coś, co przy okazji tego typu świąt często nam umyka: Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie demokratyczną konstytucją. Ciekaw jestem gdzie nasza demokracja, nasz kraj byłyby obecnie gdyby nam ich wtedy nie odebrano?

J.A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do matury pozostało: 18 Dni 5 Godzin 10 Minut 2 Sekund