Pamiętamy o ogrodach

2 października 2024 r. w ramach inicjatywy organizowanej przez Fundację Pamiętamy o Ogrodach społeczność naszego liceum posadziła lipę dla patrona szkoły – Jana Kochanowskiego. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali i przedstawili program słowno-muzyczny, w którym przybliżyli zaproszonym gościom krótką historię szkoły i jej patrona. Lipa – tak często obecna w twórczości poety- jest symbolem piękna i poezji, przypomina również o roli kształtowania tożsamości kulturowej środowiska, w którym żyjemy. Pani dyrektor Bożena Baryła przywitała przybyłych gości i przekazała głos naszym uczniom: Kindze Kajdan i Filipowi Grzeszczykowi z kl.IIa jako prowadzącym uroczystość. Z twórczością poświęconą Janowi Kochanowskiemu i jego lipie zapoznali nas recytatorzy: Sebastian Lis z kl.IIIa, Maria Krześniak i Nikola Małecka z kl.IIa . Pięknie zaśpiewała o ogrodach Julia Monica z kl.IVd , a muzyczną interpretacją fraszki „Na lipę” zajęły się uczennice klasy IIb: Konstancja Piotrowska, Gabrysia Skawińska i Julka Kucharska. Po części artystycznej wszyscy zebrani udali się na zewnątrz szkoły, aby wspólnie zasadzić dla patrona szkoły czarnoleską a lipę.