SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI ZWOLEŃ W NASZEJ SZKOLE

Dnia 26 marca bieżącego roku odbyło się spotkanie klas pierwszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji Zwoleń w naszej szkole.

Tym razem tematem pogadanki były zagadnienia związane z przemocą. W myśl kampanii społecznej #Rozmawiaj #Reaguj celem spotkania było uwrażliwienie młodego odbiorcy na możliwość otrzymania pomocy w przypadku doświadczania przemocy seksualnej i innej. Pani Katarzyna Cieślik, aspirant, wydział prewencji, szczegółowo omówiła zjawisko przemocy i podkreśliła do kogo można zgłosić się po pomoc. 

Podczas spotkania przedstawiciele KPP w Zwoleniu poruszyli także zagadnienia związane z hejtem i mową nienawiści z drugiej kampanii „Nie hejtuję, jestem wolny od przestępstw z nienawiści”. Pani aspirant przypomniała, że reagowanie i nie zgadzanie się na hejt jest sposobem ograniczenia tego zjawisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *