Drzwi otwarte UMCS

Maturzysto,

po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera się dla uczniów szkół średnich. W tym roku zapraszamy na wydarzenie pn. „Przystanek rekrutacja – Drzwi Otwarte UMCS”. Startujemy już 29 lutego 2024 r. o godzinie 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji. Późniejsze atrakcje będą dostępne na Wydziale Ekonomicznym (budynek Rektoratu) – uczniowie spotkają tam przedstawicieli wszystkich naszych wydziałów.

Podczas wydarzenia zapoznamy uczniów z ofertą edukacyjną Uczelni oraz przybliżymy przebieg procesu rekrutacyjnego. Opowiemy też o wymaganiach, które stoją przed kandydatami na studia. Program tego dnia obejmuje między innymi omówienie modułów matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Maturzyści poznają praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości.

Nasi specjaliści – doradcy zawodowi, psychologowie oraz trenerzy poprowadzą konsultacje, podczas których pomogą uczniom określić na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje umiejętności, predyspozycje i zainteresowania.

Nie zabraknie również ciekawych warsztatów, prowadzonych zarówno przez naszych pracowników, jak i studentów zagranicznych. Zaczniemy od wykładu popularnonaukowego dra Kamila Filipka – dyrektora Centrum Sztucznej Inteligencji i Modelowania Komputerowego. Następnie Magdalena Bis poruszy temat problemu przemocy w Internecie w kontekście hejtu, czyli mowy nienawiści. Ponadto, między godz. 9:30 a 13:20 studenci zagraniczni poprowadzą w języku angielskim cztery spotkania dotyczące pasji odkrywania oraz tajników świata żaków.

Jak co roku przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Maturzyści dowiedzą się też, co ciekawego dzieje się poza salą wykładową i w jaki sposób mogą realizować swoje pasje na UMCS.

W ramach wydarzenia zapraszamy, jak zawsze, na prezentację oferty edukacyjnej UMCS (w języku polskim i ukraińskim), jak i wycieczki po kampusie również w języku polskim i ukraińskim.

Pełny program wydarzenia oraz formularz zapisów na wybrane atrakcje ukaże się już w nadchodzącym tygodniu na stronie www.umcs.pl<http://www.umcs.pl/>

Do zobaczenia!

Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki

Centrum Promocji UMCS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do matury pozostało: 67 Dni 17 Godzin 20 Minut 50 Sekund