Spotkanie z przedstawicielami UMCS

W dniu 10 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami UMCS w Lublinie.

Celem spotkania była prezentacja oferty uczelni na kolejny rok akademicki, w szczególności kierunków studiów, zasad rekrutacji i organizacji studenckich. Szczególną uwagę zwracano na właściwy dobór przedmiotów dodatkowych zdawanych na maturze w kontekście rekrutacji na dany kierunek. Przedstawiona prezentacja multimedialna „przybliżała” uczniom zasady funkcjonowania uczelni oraz różnorodność kierunków.

Uczniowie podczas spotkania uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz otrzymali bodźce do przemyśleń, jak ich dalsza edukacja wpłynie na osobistą karierę zawodową.