BIEG SERC

Uczniowie naszego liceum po raz pierwszy włączyli się w Ogólnopolską Akcję Czytelniczą pod nazwą Czytamy z Sercem. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Serce Dziecka, która działa na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca, troszczy się o serca młodych ludzi i szerzy wiedzę, jak o nie dbać. W ramach tegorocznej edycji w szkołach i bibliotekach odbywały się różnorodne działania promujące czytelnictwo i poszerzające wiedzę o sercu oraz zdrowym stylu życia. Uczennice klas 3ac i 4c uczestniczyły w Biegu Serc organizowanym przez bibliotekarzy z zaprzyjaźnionej biblioteki pedagogicznej. Po biegu dziewczęta miały możliwość posłuchać, jak biją ich serca po wysiłku fizycznym.

Zadowolone i zrelaksowane wróciły do szkoły.