Nasza uczennica Magdalena Pietrzyk z klasy 1A zwyciężyła w XXI eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” w Zwoleniu w kategorii szkół średnich. Turniej odbył się 29 marca 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego. Organizatorami zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zwoleniu. W eliminacjach uczestniczyło ogółem 16 osób (zwycięzcy eliminacji gminnych i szkolnych) w 3 grupach wiekowych, których zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 20 pytań oraz odpowiedź ustna. Wszyscy uczestnicy turnieju uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, którymi były m.in. rowery oraz sprzęt sportowy i turystyczny. Zwycięzcy poszczególnych grup wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 27 kwietnia b.r w Mrokowie (gm. Lesznowola).

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Grupa I – szkoły podstawowe:
1. Kacperski Bartosz – PSP Grabów n/W
2. Łucja Balcerek – PSP Czarnolas
3. Jakub Wargacki – PSP Janów

Grupa II – kl (VI-VIII i klasy gimnazjalne)
1. Michał Dmuchowski – PSP Zwoleń
2. Dominika Moleda – PSP Kazanów
3. Tomasz Zawada – PSP Tczów

Grupa III – szkoły średnie
1. Magdalena Pietrzyk – LO Zwoleń
2. Kacper Byzdra – LO Zwoleń
3. Julia Siczek – OSP Niedarczów