Biblioteka poleca

Jeśli przeczytaliście ciekawą książkę, którą chcielibyście polecić swoim Koleżankom i Kolegom, napiszcie recenzję lub zróbcie krótką prezentację albo nagrajcie filmik. Swoje prace przekażcie do naszej biblioteki. Po konsultacji

z nauczycielem- bibliotekarzem zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Tevis Walter – „Gambit Królowej” – literatura piękna

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój.
Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia.
Gambit królowej to przepiękna książka o samotności i przyjaźni, rywalizacji

i współpracy, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia.

                                                                                                KCL

Magda Knedler – „Położna z Auschwitz” – powieść historyczna

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej, która w piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci. Do Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. Porody przyjmuje na piecu przykrytym starą derką. Wielokrotnie ryzykuje życie, przeciwstawiając się rozkazom bezwzględnego Josepha Mengele. Robi wszystko, by chronić dzieci przed okrutnymi eksperymentami. Wspiera młode matki, którym siłą odebrano niemowlęta i wysłano je do Rzeszy. Albo na śmierć… W Auschwitz nie była Stanisławą Leszczyńską. Była Mamą. Była nadzieją. „Położna z Auschwitz” to dramatyczna opowieść inspirowana bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej. Polska położna odebrała w Auschwitz ponad 3 000 porodów, podczas których nie umarło żadne dziecko, żadna kobieta.

                                                                                                  KCL

Sally Rooney – „Normalni ludzie” – literatura obyczajowa, romans

Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w „Normalnych ludziach” opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.
Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim mieście, jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do tej samej szkoły, ale na korytarzu mijają się bez słowa, unikają swoich spojrzeń, chociaż łączy ich więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne, komplikacje zaczynają się wtedy, gdy między dwojgiem nastolatków budzi się uczucie.
Powieść „Normalni ludzie” nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Ponadto stacja BBC ogłosiła, że historia Connella i Marianne zostanie przeniesiona na mały ekran, a adaptację wyreżyseruje Lenny Abrahamson.

Opis pochodzi od wydawcy.

Agnieszka Lingas – Łoniewska „Bez przebaczenia”

Opowieść o tym, jak stracić wszystko, by móc zacząć żyć od nowa. Agnieszka Lingas-Łoniewska znowu prowadzi czytelników przez niezwykły labirynt emocji.Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po narodzeniu. Nierozumiana, niekochana, a na dodatek obwiniająca się o śmierć matki, wycofuje się w swój świat. On – Piotr Sadowski – przystojny, honorowy i poukładany. Matematyk zaczynający karierę wojskową w jednostce ojca Pauliny. Kochający i kochany syn. Gdy przypadkiem się spotykają, wydaje się, że są tak różni, że nic ich nie może połączyć. Miłość ma jednak inne plany, choć oboje nie ułatwiają jej działania. Bez przebaczenia to opowieść o tym, jak drobne niedomówienia mogą się zmienić w mur obojętności i nienawiści, rzucający cień na całe życie. O tym, jak trudno się odsłonić ze strachu przed odrzuceniem i brakiem akceptacji. I wreszcie o tym, że jedyną siłą ratującą ten świat jest miłość. Napięcie, wzruszenie, wstrzymywany oddech i ściskane kciuki – bohaterowie „Bez przebaczenia” wciągną Was w swój świat.

Opis pochodzi od wydawcy.

Agnieszka Lingas – Łoniewska „Bez pożegnania”

Powieść obyczajowa, która mówi o tym, jak uporać się z koszmarem i lękiem, by w końcu zacząć całkowicie normalne życie?

Jest kontynuacją znanej i lubianej powieści „Bez przebaczenia”. Czytelnicy mogą spotkać się z Pauliną i Piotrem, jednak na pierwszym planie znajdzie się tu Jacek Krall. Bohater ten jest żołnierzem. Niedawno powrócił do domu po misji w Afganistanie. Teraz pracuje, a zajmuje się nim Piotr Sadowski. Niestety, wciąż zmaga się z koszmarnymi obrazami, które powracają do niego z misji.

Z tego powodu coraz trudniej funkcjonować mu w społeczeństwie. Przebywanie w ekstremalnych warunkach, jakich doświadczył, wzbudza w nim lęk, a nad nim nie jest w stanie w żaden sposób zapanować. Mężczyzna jest wyczerpany i zupełnie nie wie, co będzie dalej. W końcu jednak uznaje, że sam sobie nie poradzi.

Terapeutka, która zajmuje się przypadkiem Jacka, Weronika, poniosła bardzo dotkliwą stratę, jednak by o niej nie myśleć, poświęca się pracy. Sęk w tym, że atrakcyjny żołnierz wzbudza w niej zaskakujące uczucia. Co przyniesie obojgu ta terapia? I kto komu tak naprawdę pomoże wyzdrowieć?

KCL

Margaret Rogerson -“Magia cierni”  – powieść fantasy,

Lektura porwie Cię w nurt nieprzewidzianych zdarzeń.

Czy magia może poważnie zaszkodzić światu, sprawiając, że już niebawem nadciągnie jego koniec?

“Magia cierni” to intrygująca powieść z gatunku fantasy, osadzona jest w magicznym świecie, w którym czarownicy skupiają w sobie całe zło. Główna bohaterka, Elisabeth, jest podrzutkiem wychowującym się w jednej spośród Wielkich Bibliotek Austermeer. Jako że wychowywała się w otoczeniu niezwykłych narzędzi magii zwanych grymuarami, zna ich potworną właściwość. Dziewczyna chciałaby stać się jednym spośród strażników, którzy pilnują królestwa, by nie dosięgła go zła moc. Pewnego dnia dochodzi do sabotażu, w wyniku którego jeden z grymuarów, ten najgroźniejszy, zostaje uwolniony. Co teraz czeka świat?
Elisabeth stara się za wszelką cenę uratować sytuację. Niestety, jednocześnie sama zostaje zamieszana w zbrodnię. Z tego też powodu zostaje zmuszona do opuszczenia domu i wyjazdu do stolicy, by tam zostać osądzoną. Jej jedyną nadzieją jest czarownik Nathaniel Thorn, będący jednocześnie największym wrogiem. Z każdym kolejnym dniem przekonuje się, że to, czego się nauczyła i w co wierzyła, niekoniecznie musi być prawdą. Czy uda jej się mimo wszystko ocalić świat?

KCL

W ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

do biblioteki zakupiono następujące pozycje:

1.J.K.Rowling-seria Harry Potter

2.A.Sapkowski-Seria o Wiedzminie

3.A.C.Doyle-seria o S.Holmesie

4.M .Zusak -Złodziejka książek

5.A.Ziemiański-Pomnik cesarzowej Achai, Achaja

6.K.Bonda-Pochłaniacz,Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Okularnik ,Florystka.

7.A.Haxley-Nowy wspaniały świat, Drzwi perswazji

8.B.A.Paris- Za zamkniętymi drzwiami

9.P.Hawkins-Dziewczyna z pociągu, Zapisane w wodzie

10.J.Grzędowicz-Pan lodowego ogrodu

11.M.Podlewski-Głębia

12.M.Puzio-Ojciec chrzestny

13.R.Riordan-seria o Percy Jaksonie

14.R.J.Szmid-Otchłań,Wieża

15.R.Mielnikow-Mrówczana

16.J.Green-19 razy Katherine, Will Grayson, Szukając Alaski ,Papierowe miasto, Gwiazd naszych wina, W śnieżną noc

17.M. Żamboch- Wilk samotnik, Na ostrzu noża, Krawędż żelaza,Łowcy

18A.Jadowska-Wszystko zostaje w rodzinie, Złodziej dusz,Bogowie muszą być szaleni, Zwycięzca bierze wszystko ,Egzorcyzmy Dory Wilk, Na wojnie nie ma niewinnych.

18.M.Gołkow-Komornik

19.M.L.Kossakowska-Bramy światłości

20.G.R.R.Martin-Ukryty as, Wieża asów, Szalejący dżokerzy, Wyprawa asów brudne gry, Dzikie karty ,Niebezpieczne kobiety ,Łotrzyki ,Gra o Tron, nawałnica mieczy, Uczta dla wron ,Lodowy smok, Taniec ze smokami, Rycerz siedmiu królestw

21.K.Haladyn-Na skraju strefy

22.A.Grabowska-Alicja w krainie czasów.

23.D.Abraham-Cień w środku lata

24.J.Dashner-Więzień labiryntu

25.J.Picoult-Małe ,wielkie rzeczy

26.D.M.Makowski-Wyrwałem się z piekła

27.P.Robinson-Ukryte w mroku

28.M.Gutowska-Adamczyk-13 poprzeczna, Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich, Podróż do miasta świateł. Rose de Valenord

29.B.Ciwoniuk-A jeśli zostanę..

30.Z.Orlińska- Ani słowa o Zosi

31.P. Books- Assassin’s creed

32. M. Andrews- Babski wieczór

33. G. Bakiewicz- Będę u Klary

34. H. Coben- Błękitna krew, Nieznajomy, Obiecaj mi, Odnaleziony, Tęsknie za Tobą, Kilka sekund od śmierci

35. B. Kosmowska- Buba. Sezon ogórkowy, Niechciane,

36. M. Kordel- Córka wiatrów ,Uroczysko

37. K. Puzyńska- Czarne narcyzy

38. A. Tyszka- Czego oczy nie widzą, Kredens pod Grunwaldem, Miłość bez konserwantów, Nawijka na Skajpie

39. J. Jagiełło- Czekolada z chili, Kawa z kardamonem, Tiramisu z truskawkami

40.K. Szymeczko- Czworo i kości

41. A. Łacina- Czynnik miłości, Dzika jabłoń, Kradzione róże, Miłość pod psią gwiazdą, Niebo nad pustynią ,Telefony do przyjaciela

42. E. Przybylska- Doba z modliszką, Dzień kolibra

43. B. Gawryluk- Dwa domy

44.I. Pierelotkin- Dwie połówki pomidora, Na wojnie i w miłości

45. C. Paolini- Dziedzictwo

46. A. Mańczyk- Facet z prostą instrukcją obsługi, Pierwsza noc  pod gołym niebem, Rupieciarnia na końcu świata

47. M. Musierowicz- Feblik, McDusia, Wnuczka do orzechów

48. K. Siesicka- Gorzkie słodkie pocałunki, Pejzaż sentymentalny, Powiem Julce, W stronę tamtego lasu, Zatrzymaj echo

49. S. McKenzie- Gra pozorów

50. I. Sowa- Herbatniki z jagodami

51. A. Gil- Herbata z jaśminem

52. M. Fox- Iza anoreczka, Iza buntowniczka, Karolina XL, Karolina XL zakochana, Plotkarski SMS, Sekretnik, Zakochaj się , mamo, Zołzunie

53. K. Szymeczko- Kopidoł i kwiaciareczka

54. R. P. Evans- Kręte ścieżki , Hotel pod jemiołą

55. M. Madera- Kroplówka z marzeniami

56. J.S. Ifabra- Krzyk

57.O. Tokarczuk- Księgi Jakubowe

58.J.P. Delaney- Lokatorka

59. K. Majgier- Marzycielki, Po co mi chłopak, Świat według Vanessy

60. E. Baryakina- Miłość w czasie rewolucji

61. B. Ostrowicka- Misia rządzi, Świat do góry nogami

62. D. Combrzyńska- Nogala- Możesz wybrać kogo chcesz pożreć

63. B. Ciwoniuk- Musisz to komuś powiedzieć , Ten gruby, Uciec jak najbliżej, Wakacje z gangsterem, Własny pokój

64. K. Zyskowska- Ignaciak- Nie lubię kotów , Wieczna wiosna, Niebieskie migdały

65. A. Waxman- Ogród małych kroków

66. J. Heller- Paragraf 22

67. L. Shukri- Perska namiętność

68. P. Beręsewicz- Pieniądze albo kasa

69. A. Kacprzyk- Polowanie na niebieskie migdały

70. E. Zienkiewicz- Pomyśl tylko życzenie

71. K. Grochola- Przeznaczeni

72. B. Stenka- Sekundnik

73. K. Michalak- Sklepik z niespodzianką. Lidka, Serce Ferrinu , Gwiazdka z nieba, Czerwień jarzębin

74. E. Karwan-Jastrzębska- Sobowtór

75. T. Trojanowski- Stroiciel

76. G. Bąkiewicz- Sen złodziejki

77. C. Dunny- Te wszystkie następne lata

78. W. Wierzchowska- To nie tak

79. J. Czajkowska- Ufać zbyt mocno

80. C. Link- Wielbiciel ,Nieproszony gość Obserwator, Oszukana, Sześć lat:  Pożegnanie z siostrą, Echo winy

81. R. Mróz- Wotum nieufności ,Rewizja

82. K. Ryrych- Za wszelką cenę

83. L. Rayven- Zły Romeo, Zła Julia

84. J. Stirling- Znajdę cię, Crystal

85. J. Asher- 13 powodów

86. G. Showalter- Alicja i uczta zombi, Alicja w krainie zombi, Alicja królowa zombi

87. D. Brown- Anioły i demony, Początek

88. A. G. Riddle- Atlantydzki świat, Atlantycka zaraza

89. M. Sheridan- Bez uczuć

90. R. Donovan- Biorąc oddech, Oddychając z trudem, Powód by oddychać

91. S.K.Tremayne- Bliźnięta z lodu

92. R. Brett- Bóg nigdy nie mruga

93. E. Nowak- Bransoletka, Pajączek na rowerze, Zerwij z nią, Błahostka i kamyk ,Dwie Marysie, Niewzruszenie, Yellow bahama w prążki , Wszystko, tylko nie mięta

94. W. B. Cameron- Był sobie pies..

95. J. Winner- Cela

96. K. Moseley- Chłopak, który zakradł się do mnie przez okno

97. C. Hoover- Confess, It ends with us, Hopeless, November 9

98. O. Rudnicka- Diabli nadali, Do trzech razy Natalia, Fartowny pech, Granat poproszę,Natalii5,Życie na wynos

99. K. Wojtaszczyk- Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica

100. V. Greene- Cząstka ciebie i mnie

101. P. Wohlleben- Duchowe życie zwierząt, Sekretne życie drzew, Nieznane więzi natury

102. J. Austen- Duma i uprzedzenie

103. M. Logelin- Dwa pocałunki. Prawdziwa opowieść o miłości i stracie

104. S. Larsson- Dziewczyna, która igrała z ogniem, Mężczyżni, którzy nienawidzą kobiet ,Zamek                   z piasku, który runął

105. Ch.Bronte- Dziwne losy Jane Eyre

106. A. G. Riddle- Gen atlantydzki

107. Z. Miłoszewski- Gniew

108. M. Dobbs- Bezwzględna gra o władzę

109. E. Johansen- Inwazja na Tearling

110- L. D’Andrea- Istota zła

111. Z. Ibrahimovic- Ja, Ibra

112. G. Sutton- Jak napisać biznesplan gwarantujący sukces

113. D. Masłowska- Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu

114. P. Osiak- Joanna Jędrzejczyk

115. A.K .Finke- Żona na sprzedaż

116.T.Terry-Księga kłamstw

117.G.Jeromin-Gałuszka-Legenda

118.M.Lu-Legenda.Rebeliant t.1

119.A.Bronte-Lokatorka Wildfell Hall

120.E.Johansen-Losy Tearlingu

121.C.Ahern-Love ,Rose

122.M. Kordel -Wymarzony czas, Serce z piernika, Sezon na cuda

123.C.Clare-Mechaniczna księżniczka, Mechaniczny anioł

124.D.Glukhovski-Metro 2033

125.M.Mastalerz- Miasto 44

126.C.Clare-Miasto kości ,Miasto niebiańskiego ognia, Miasto popiołów ,Miasto upadłych aniołów ,Miasto zagubionych dusz, Mroczne intrygi t.2,Pani noc

127.M.Tyson-Moja prawda

128.J.A.Bickley-Milion cudownych listów

129.J.Burton –Miniaturzystka, Muza

130.A.Schermach-Mogę wszystko

131.J.Warga- Moje serce i inne czarne dziury

132.B.Majewska- Najlepszy powód ,by żyć

133.T.Burpo-Niebo istnieje.. naprawdę

134.D.Steel-Odpowiedni moment

135.V.Scott-Ogień i woda, Tytany

136.R.Riggs-Osobliwy dom pani Peregrine

137.s.P.Packer-Pax

138.W.Cejrowski –Podróżnik WC

139.N.Yoon-Ponad wszystko

140.H.Webb-Powrót do Tajemniczego ogrodu

141.L.Caioli- Ronaldo. Odyseja doskonałości

142.Kiera Cass- Królowa i faworytka, Książę i gwardzista, Jedyna ,Następczyni ,Elita

143.R.Bbyrne-Sekret

144.T.Guenard-Silniejszy od nienawiśći

145.S.O.King-Śpiące królewny, Cmentarz  zwierząt, Ręka mistrza, Christine, Miasteczko Salem, Łowca snów, To,

146.J.Santopolo-Światło,które utraciliśmy

147.D.Majewski-Trening życia

148.J.Moyes-We wspólnym rytmie, Zanim się pojawiłeś, Kiedy odszedłeś

149.W.Roth-Wierna,Niezgodna,Zbuntowana

150.G.Forman- Wróć, jeśli pamiętasz

151.Ch.Galfard-Wszechświat w twojej dłoni

152.J.Niven-Wszystkie jasne miejsca

153.M.Szczygielski-Za niebieskimi drzwiami.

154.J.Verne-20000 mil podmorskiej żeglugi

155.G.Chapman-5 języków miłości

156.L.Oliver-7 razy dziś

157.M.Małecka-Wippich-Nietypowa baba jestem ,czyli Anna Seniuk w rozmowie z córką

158.M.Sheridan-Bez szans, Bez winy, Bez słów

159.E.Lakhart-Byliśmy łgarzami

160.C.R.Zafon-Cień wiatru , Labirynt duchów.

161.B.Fitzpatrick-Cisza,Crescendo,Finale,Szeptem

162.R.Basu-Czarna księga perswazji

163.M.Witkiewicz- Czereśnie zawsze muszą być dwie

164.B.Browder-Czerwony alert

165.A.Dziewit-Meler-Damy,dziewuchy,dziewczyny.Historia w spódnicy.

166.T.Mafi-Dar Julii, Dotyk Julii ,Julia. Trzy tajemnice, Sekret Julii

167.X.Velasco-Diabeł stróż

168.G.Amorth-Egzorcysta Watykanu

169.R.Rowell-Fangirl

170.N.Gaiman-Gwiezdny pył

171.M.Sepioło-Himalaistki.Opowieść o kobietach ,które pokonują każdą górę

172.J.k.Rowling- Harry Potter i kamień filozoficzny(po angielsku)

173.M.Kent-Idealne życie

174.K.Szkarpetowska-Jego portret

175.M.Durrani-Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt

176.W.Dirie-Kwiat pustyni

177.J.Winget-Ludzie to idioci

178.T.P.Terlikowski-Maksymilian Maria Kolbe

179.F.J.Palma-Mapa chaosu. Mapa czasu, Mapa nieba

180.R.Kaur- Mleko i Miód

181.M.Krajewski-Mock.Ludzkie zoo

182.K.Millay – Morze spokoju

183.A.Bracken-Mroczne umysły

184.M.Ludnicki-Na koniec świata

185.M.Gilchrist – Na pokaz

186.A.Bellon-Nie zapomnij mnie

187.K.Lansdale-Nigdy nie zapomnę

188.N.Devis-Powstanie 44

189.M.Mitchell-Przeminęło z wiatrem

190.P.Młynarska-Rebel

191.L.Oliver-Replika

192.R.Hauck-Salon sukien ślubnych

193.C.Douglas- Siostry

194.K.Stockett-Służące

195.G.G.Marquez- Sto lat samotności

196.A.Doerr-Światło,którego nie widać

197.K.Karimi- Tajemnica Leili

198.F.Moccia- Trzy metry nad niebem

199.A. Jacobs- W labiryncie wspomnień

200.E.Urbanikova- Wszystko albo nic

201.B.Yovanoff-Wyśnione miejsca

202.A.Fortier –Zaginione wojowniczki

203.J.Głowacki-5 ½

204.G.Kubicki-Ania

205.L.M.Montgomery-Ania na uniwersytecie, Ania z Avonlea, Ania z Szumiących Topoli, Ania z Zielonego Wzgórza, Ania ze Złotego Brzegu, Wymarzony dom Ani.

206.D.Lagercrantz- Co nas nie zabije…

207.D.Passent- Codziennik

208.-C.Carmack-Coś do ukrycia ,Coś do ocalenia

209.W.Szymborska-Czarna piosenka, Ludzie na moście, Milczenie roślin

210.E.E.Schmitt- Człowiek, który widział więcej

211.K.Janicki—Damy polskiego imperium

212.M.Feddek-Dekalog Nawałki

213.J.Frost-Drugie kuszenie płomienia

214.C.J.Daugherty-Dziedzictwo ,Niezłomni, Wybrani, Zagrożeni, Zbuntowani

215.J.Waletow- Dzieci martwej ziemi ,Ziemia niczyja

216.A.Osiecka-Dzienniki1945-1950 , Dzienniki1951,Dzienniki 1952, Dzienniki 1953,Lubię farbować wróble, Najpiękniejsze  wiersze i piosenki, Nowa miłość. Wiersze prawie wszystkie, Neponset

217.M.Poore –Dziesięć tysięcy żyć

218.G.L.Casine- Fotograf

219.L.Jepson – Harry Styles. Każda cząstka mnie.

220.C.Vorderman- Jak uczyć się skutecznie?

221.K.Pyzia- Kajto .Jadę po swoje.

222.M. Zichlarz-Kamil Glik. Liczy się charakter.

223.Sz.Ebadi- Kiedy będziemy wolne. Moja walka oprawa człowieka.

224.T.Pierce-Klątwa opali, Magia złota

225.C.K.Norwid-Liryki najpiękniejsze

226.L.Staff-Liryki najpiękniejsze

227.R.Brett-Jesteś cudem, Bóg zawsze znajdzie ci  pracę,

228.Święty Jan Paweł II –Myśli na każdy dzień

229.J.Twardowski – Myśli na każdy dzień

230.Ch.Fietcher-Nadzór

231.M.Możdżyńska-Nawotka -O modach  i strojach

232.J.Owsiak- Obgadywanie świata

233.D.Jensen- Porwana pieśniarka ,Ukryta łowczyni, Waleczna czarownica

234.Z.Nienacki- Pan Samochodzik i człowiek z UFO ,Pan Samochodzik i Fantomas, Pan Samochodzik i Kapitan Nemo, Pan Samochodzik i Księga strachów, Pan Samochodzik i niesamowity dwór ,Pan Samochodzik i niewidzialni, Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic, Pan samochodzik i Templariusze, Pan Samochodzik i Uroczysko, Pan Samochodzik i Winetou, Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców, Pan Samochodzik i zagadki Fromborka, Pan Samochodzik i złota rękawica

235.P.A.Carlin-Paul Mc Carteey. Życie.

236.J.Frost- Pierwszy  dotyk  ognia

237.A.Kaczorowski- Praski elementarz.

238.A.Gentry- Stracona

239.Sz.Hołownia- Święci pierwszego kontaktu.

240.B. Grylis –Trenuj siebie.

241.I.Morawski –Tylko mnie pogłaszcz.

242.S.C. Hayes –W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić  sobie i depresja.

243.A.Kamińska Wada. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz.

244.J.L.Wiśniewski-Wszystkie moje kobiety

245.W.Pilis –Zdrowa dieta. Aktywność fizyczna.

246.F.Hunter-Zmiennskóra

247.U.Eco- Imię Róży

248.W.Szabłowski- Tańczące niedżwiedzie

249.C.Kittredge- Sekretny układ, Ryzykowny układ

250.R.D.Kaplan-W cieniu Europy

251.G.Orwell-Rok 1984

252.D.Dominik-Stawicka-Tajemnica sekretarzyka, czyli z pamiętnika poznanianki

253.K.Mirek-Tajemnica zamku ,Prawdziwa miłość ,Cena szczęścia, Światło w cichą noc, Słodkie życie

254.W.Młynarski-Od oddechu do oddechu

255.J.Kaczmarski-Plaża dla psów, Między nami .Wiersze zebrane

256.M.Witkiewicz- Pracownia dobrych myśli, Szczęście pachnące wanilią, Cześć, co słychać?, Ballada o ciotce Matyldzie , Ósmy cud świata

257.Z.Herbert- Król  mrówek. Prywatna mitologia, Martwa natura z wędzidłem

258.J.Hartwig-Korespondencja

259.Ze śpiewnika starszych panów

260.N.Sparks-Dla ciebie wszystko, We dwoje, Trzy tygodnie z moim bratem, Szczęściarz, Spójrz na mnie

261.T.Valko- Arabska krucjata, Arabski mąż

262.S.Lem- Wizja lokalna

263.J.Głowacki-Good nigt, Dżerzi

264.I.Falaise-Mój mąż potwór

265.B.Rosiek-Ankapióro,Inna perspektywa, Ćpunka ,Obsesja Baśki, Życie w hospicjum, Wiersze zebrane,

266.P.Gregory-Biała księżniczka, Czerwona królowa, Nobliwy proceder

267.Resse-Biologia Cambella

268.M.Nurowska-Bohaterowie są zmęczeni, Dziesięć godzin, Nie strzelać do organisty , Wariatka z Komańczy

269.A.Christie- Czarna kawa, Pani Mc Ginty nie żyje, Słonie mają dobrą pamięć , Śmiertelna klątwa, Tajemniczy przeciwnik

270.Y.Żółtowska-Darska- Pazdan, chłopak ,który gra całym sercem, Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem

271.B.Rybałtowska- Romanse w Paryżu

272.R. Ludlum-Imperatyw Bournea, Mistyfikacja Bournea

273N.RobertsPrzed zmierzchem, Bezwstydna cnota, Święte grzechy

274.M.Bystrzycki-Gerard Pique

275.G.Buffon-Numer1.Autubiografia

276W.Rooney –Moja dekada w Premier League

277.Z.Ochapski-Carles Puyol

278.D.Chamberlain- Latarnia z Kiss River

279.V.Andrews-Splątane korzenie

280D.Noszczyńska- Nieświęta rodzina

281.P.Bąk-Arkadiusz Gołas. Przerwana podróż

282.A.Potyra- Facet kontra kłopoty

 

Do biblioteki szkolnej zakupiono w sumie 587 książek za sumę 15000 złotych. Zapraszamy do wypożyczeń. Jest dużo ciekawych książek i sądzimy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominamy, że możecie wypożyczać na swoją kartę książki dla swojej rodziny.

 

 

Do świąt pozostało: 57 Dni 3 Godzin 17 Minut 14 Sekund