Biblioteka poleca

Tytuł: Ocalony

 Tytuł oryginału: The Survivor

Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Data wydania: sierpień 2011

Liczba stron: 560

Język: polski

 

Sean Slater to pseudonim literacki oficera policji w Vancouver  Seana Sommerville. Jako oficer Sommerville pracuje w najbiedniejszych dzielnicach miasta pełnych przestępczości, chorób, narkotyków, prostytucji i opanowanych przez wojujące gangi. Zdarzało mu się przesłuchiwać drobnych oszustów, badać sprawy finansowych wyłudzeń, ale także bestialskich morderstw.  Kiedy Sommerville nie zajmuje się akurat patrolowaniem przedmieść, ciężko pracuje nad kolejną powieścią z serii o Jacobie Strikerze. "Ocalony" to jego debiut literacki i zarazem pierwsza część tego cyklu.

Do przeczytania książki tego autora zachęciło mnie krótkie streszczenie na okładce. Nie pozostało mi nic jak tylko ją przeczytać i dokładniej zapoznać się z historią masakry w liceum Świętego Patryka .

Do liceum w trakcie przerwy na lunch wpada trzech uzbrojonych napastników w maskach hokejowych, którzy urządzają rzez, ginie w niej prawie trzydziestu uczniów. Przypadkowo w szkole znajduje się policjant Jacobs Striker który został wezwany do dyrektor szkoły w sprawie córki (Courtney) . Gdy usłyszał pierwsze strzały stara się zapobiec masakrze.

Książkę jest bardzo ciekawa ,trzyma w napięciu od początku do końca, historia jest wiarygodna,  ponieważ została oparta na dwóch podobnych zbrodniach, do których doszło w Virginia Tech i Columbie, autor jest doświadczonym policjantem, który nie  opiera się wyłącznie na zdarzeniach z przeszłości, ale potrafi je w ciekawy sposób ,,sprzedać’’ czytelnikowi.

Zachęcam do przeczytania, Ola Dziadosz kl.1b LO

 

Ocalony