W tym roku, z oczywistych przyczyn, nie będziemy roznosić kartek świątecznych, nie będziemy także składać sobie życzeń osobiście, jako szkoła działamy zdalnie, więc zdalnie (czytaj: bezpiecznie) życzymy wszystkim tradycyjnie „Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych” (z mocnym naciskiem na zdrowe). Życzymy także, w tym nadchodzącym czasie, który spędzimy nieco inaczej i w nieco mniejszym gronie niż co roku, chwili zatrzymania i zastanowienia się nad tym co naprawdę w życiu ważne, docenienia tego, czego na co dzień nie doceniamy, cieszenia się  drobiazgami, które codziennie nam umykały bo mieliśmy  je na wyciągnięcie ręki.

Myślę, że wszyscy inaczej patrzymy teraz na normalną  pracę, choć czasem bywa okrutnie męcząca i wręcz nie do zniesienia, uczniowie może wreszcie  inaczej postrzegają szkołę, która bywa dla niektórych źródłem frustracji, stresów i porażek. To wszystko nie ma już żadnego znaczenia bo wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej się w niej spotkać. Oby ten cały kryzys, stres i strach nie poszły na marne, oby nas wzmocniły, abyśmy, gdy się znów spotkamy, byli już lepszymi, bardziej wartościowymi ludźmi.

„Idźmy więc naprzód w nadziei” – Jan Paweł II

Społeczność liceum