Czy można zrobić dobrą imprezę bez próby? Gdyby mi zadano to pytanie z pewnością, kierując się wrodzonym sceptycyzmem, odpowiedziałbym krótko: „ nie, nie można”. Na szczęście Daria Wątorska i Julka Pęksyk, dziewczyny z 1B 😉 nie wiedziały o tym i zrobiły. To nie takie trudne, wystarczy tylko duża dawka samozaparcia, pewna doza pomysłowości, sporo wyrzeczeń, parę zwolnień z lekcji, przełożone sprawdziany, mnóstwo pracy w domu, tydzień biegania po szkole, zorganizowanie wykonawców, napisanie scenariusza, wybłaganie pomocy kolegów i koleżanek i … można. To takie proste, musicie sami spróbować 😉

W koncercie wystąpili:

Zespół wokalny LO: Daria Wątorska, Julia Markowska, Oliwia Dubil, Julia Suwala, Ania Pawelec i Radek Suwala

Zespół wokalny NG: Magda Pietrzyk, Kasia Pluta, Weronika Gajowiak, Zofia Grandos, Karolina Kaca, Paulina Kaca, Ola Skoczylas, Agata Choroś, Ada Kręglicka, Karolina Pietrzyk i Martyna Skrzypek.

Zespół z 2C: Martyna Chmurzyńska, Patrycja Mazurkiewicz, Dawid Wiączek, Klaudia Majewska

Solowo: Natalia Dydo (1A), Julia Markowska (1C), Ania Pawelec (3G) i Daria Wątorska (1B)

W konkursie na świąteczne przebranie organizatorzy postawili na jakość 😉 Król Mikołaj aka Król Mikołajów szerszej publiczności znany jako Mikołaj Genca (co za nieprzypadkowy zbieg imion…), dwie atrakcyjne śnieżynki z 1B w świąteczno-patriotycznych barwach (Patrycja Cywka – white i Ola Zając – red) oraz biała Królowa Śniegu (przyszła żona Mikołaja) wzbudzili potężne owacje. Jury miało wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia. Wygrała królowa czyli Angelika Szwagierek. Najbliższe plany: „Na początek wezmę tego Mikołaja pod pantofel a potem się zobaczy”.

Całość zwieńczyła sekcja dęta młodzieżowej orkiestry pod czujną batutą Dominika Wątorskiego ;), w ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć piękną wiązankę świątecznych przebojów i kolęd.

Skład: Kinga Czerniak 😉 Radek Suwala, Wojtek Imanski, Zuzia Domagała, Nikol Wieczerzynska, Kasia Kuklinska, Wiktoria Wielanowska, Oliwia Dubil, Ola Marszałek, Mateusz Maraszkiewicz.

Prowadzenie koncertu: królowa większości powiatowych scen – Daria Wątorska oraz debiutantka z dobrymi rokowaniami na przyszłość  – Julia Pęksyk

Dziękujmy wszystkim wykonawcom, osobom, które pomagały w przygotowaniach (szczególnie Mikołajowi K. z 2B), nauczycielom, którzy dali zielone (choinkowe) światło a przede wszystkim Darii i Julce, dzięki którym już mogliśmy poczuć świąteczny nastrój, bo któż z nas nie lubi świąt?