Przed gimnazjalistami stoi trudny wybór, więc wyszliśmy im na przeciw. Zorganizowaliśmy dni otwarte. Pokazaliśmy im, że nasza szkoła to najlepsza opcja. 18 maja rozpoczęliśmy podróż po naszym liceum.

Pierwszym przystankiem była klasa humanistyczna. Tam nasi przyszli uczniowie poznali zalety bycia humanem. Na prezentacji pokazaliśmy im, jak dobrze się bawimy.  Kolejnym przystankiem była klasa, gdzie uczniowie biochemu pokazali poprzez doświadczenia dlaczego warto wybrać tę klasę. Następna stacja to klasa matematyków. Przedstawili akcje i imprezy organizowane w naszej szkole, a także opowiedzieli gimnazjalistom o swojej klasie.  Ostatnim miejscem był wolontariat. Uczniowie dowiedzieli się tam dlaczego warto być wolontariuszem, a także jak działa wolontariat. Na korytarzach mogliśmy spotkać stoiska informacyjne organizowane m.in. przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Zwoleniu oraz Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu.

Następnym punktem dnia był PaT. Na to spotkanie przybyło wielu gości m.in. starosta powiatu zwoleńskiego czy dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu. Pani Ewelina Trzaskowska-Mróz obalała z nami mity dotyczące alkoholu. Dowiedzieliśmy się jak bardzo się myliliśmy w wielu kwestiach z tym związanych. Dopełnieniem tematyki PaTu był koncert rapera Łukasza Wieczorka, który występuje pod pseudonimem „Wieczny”. Zilustrował nam słowami, a także muzyką historię swojego życia oraz wyjścia z nałogu. Dzięki niemu wiemy, że można wyjść nawet z największego „bagna” jeśli tylko się chce.

Mamy nadzieję, że młodzi ludzie wyciągną wnioski z tego spotkania, a także, że zobaczymy się w tak licznym gronie we wrześniu, w murach naszej szkoły.

Tekst: Klaudia Gawryołek kl. IID

Zdjęcia: Kacper Pacocha kl.IB