Spotkanie z poezją Marcina Wróblewskiego

Dnia 10 maja w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!” grupa uczniów z klas Ib i Id uczestniczyła w spotkaniu z poezją Pana Marcina Wróblewskiego.  Odbyło się ono w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu. Młodzież poznała twórczość poety, który pochodzi z naszego miasta. Pan Marcin opowiadał o swojej pasji, przygodzie z poezją, o tym, skąd czerpie inspiracje literackie oraz zinterpretował kilka swoich wierszy.

Uczniowie naszego liceum także zaprezentowali wybrane utwory poety.

Warto podkreślić, że Pan Marcin Wróblewski jest nie tylko absolwentem naszej szkoły, ale także pracował w naszym liceum jako nauczyciel języka polskiego.

Po spotkaniu uczniowie mogli porozmawiać z poetą oraz nabyć tomik poezji z autografem.

Zapraszamy do zapoznania się z poezją Pana Marcina Wróblewskiego. Zakupiłyśmy do naszej biblioteki dwa tomiki poezji: „Zimne ognie” i „Brama”.