PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ LICEALISTÓW

Grudzień jest czasem szczególnym. Tak wiele mówimy w tym okresie o solidarności z potrzebującymi, częściej też wyciągamy do innych pomocną dłoń. Musimy jednak pamiętać, że pomagać należy cały rok.

Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą i działalność charytatywną prowadzą nie tylko w okresie świątecznym. W tym roku już w październiku Wolontariat Szkolny przeprowadził zbiórkę środków czystości, materiałów opatrunkowych  i żywności. Dary te zostały zawiezione przez nasza nauczycielkę, Panią Lidię Wierzbicką, do Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

W listopadzie natomiast obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Miłym akcentem tego święta były optymistyczne hasła umieszczone w różnych miejscach szkoły oraz karteczki z pozytywnym przesłaniem wręczane uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi.

W tym miesiącu po raz kolejny przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, w ramach której wraz ze Starostwem Powiatowym w Zwoleniu zostaliśmy darczyńcą  rodziny dotkniętej biedą. Na apel o pomoc odpowiedzieli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Dzięki temu udało nam się zgromadzić znaczne środki na zakup artykułów spożywczych, środków czystości, kosmetyków, przyborów szkolnych oraz ubrań. Przekazaliście również wiele darów rzeczowych. Ponadto udało nam się przygotować upominki dla każdego członka rodziny.

Warto również podkreślić, że kilka wolontariuszek z naszej szkoły w wolnym czasie pracowało w magazynie Szlachetnej Paczki, starając się, aby wszystkie prezenty dotarły do rodzin na czas.

W grudniu udzieliliśmy również wsparcia pacjentom Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Zwoleniu, przekazując tak bardzo potrzebne środki czystości.

W najbliższym czasie wybierzemy  się jeszcze z koncertem kolęd do Domu Pomocy Społecznej w Gródku oraz będziemy kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za ogromne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi.

Pokazaliście, że działając wspólnie, można osiągnąć wiele.

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!