I my pomagamy Ukrainie

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”

Dante Alighieri

Od ponad tygodnia Ukraina dotknięta jest niewyobrażalnym cierpieniem tysięcy ludzi. Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach, ale musimy pomóc. W czasach propagandy, dezinformacji, chaosu nie wolno nam tracić tego, co najważniejsze…

Nie pierwszy i nie ostatni raz społeczność Liceum staje na wysokości zadania. Tylko w zeszłym tygodniu zebraliśmy wystarczająco dużo pieniędzy, żywności, środków czystości, ubrań, opatrunków, by przekazać je organizacjom wspierającym Ukrainę.

Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej przekazaliśmy: 6 kompletów kołder i poduszek, koce, ubrania, środki opatrunkowe, żywność, środki czystości i higieniczne. Drugą bardzo podobną paczkę przekazaliśmy do magazynu po byłej komendzie policji w Zwoleniu na Placu Kochanowskiego.

Wciąż prowadzimy zbiórkę:

– żywności paczkowanej,

– środków czystości,

– środków opatrunkowych,

– latarek, powerbanków.

Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami działającymi na rzecz Ukrainy. Zakres udzielanej przez nas pomocy będzie uzależniony od zaistniałej sytuacji, która, jak wiemy zmienia się dość dynamicznie.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które nie pozostają obojętne na krzywdę drugiego człowieka. Jesteście WSPANIALI!!!

Katarzyna Dypa

Anna Gałązkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do matury pozostało: 67 Dni 16 Godzin 57 Minut 27 Sekund