Grudzień jest czasem szczególnym. Tak wiele mówimy w tym okresie o solidarności z potrzebującymi, częściej też wyciągamy do innych pomocną dłoń. Musimy jednak pamiętać, że pomagać należy cały rok.

Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą i działalność charytatywną prowadzą nie tylko w okresie świątecznym. W tym roku już w październiku Wolontariat Szkolny przeprowadził zbiórkę środków czystości i przyborów szkolnych na Misje. Następnie udzieliliśmy wsparcia choremu Antosiowi Furdze, przekazując na jego leczenie pieniądze ofiarowane przez społeczność szkolną.

W listopadzie natomiast po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA , ramach której zostaliśmy darczyńcą siedmioosobowej  rodziny dotkniętej biedą. Na apel o pomoc odpowiedzieli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Dzięki temu udało nam się zgromadzić około 3500 zł. Przekazaliście również wiele darów rzeczowych. Ostatecznie udało się zorganizować wszystko, czego rodzina potrzebowała: pralkę, maszynkę do mielenia mięsa, opiekacz (marzenie babci), ubrania, obuwie, artykuły spożywcze, środki czystości…i oczywiście świąteczne upominki- książki, zabawki, kosmetyki. Dało to 37 paczek, które obdarowani otwierali ze łzami wzruszenia w oczach.

Warto również podkreślić, że kilkudziesięciu wolontariuszy z naszej szkoły w wolnym czasie pracowało w magazynie Szlachetnej Paczki, starając się, aby wszystkie prezenty dotarły do rodzin na czas.

Uczniowie pamiętali również o świątecznych życzeniach. Przygotowali ponad 100 kartek bożonarodzeniowych, które zostały wysłane do chorych dzieci zarejestrowanych na stronie akcji Marzycielska Poczta oraz pacjentów Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Życzenia pojadą też do naszych rodaków na Kresach Wschodnich.

W najbliższym czasie wybierzemy  się z koncertem kolęd do Domu Pomocy Społecznej w Gródku oraz będziemy kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Pokazaliście, że działając wspólnie, można osiągnąć wiele.

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

Opiekunki  Wolontariatu Szkolnego:

K. Dypa,  A. Gałązkiewicz