Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek

„Kiedy słychać dźwięk kolędy każdy w szkole uśmiechnięty”

Anonymous female  artist

Miejmy nadzieję, że występy takie jak dziś staną się naszą szkolną tradycją. Miał być skromny występ a wyszedł całkiem pokaźny koncert.  Zapowiadał wszystko (bez kartki!) nasz rasowy konferansjer-wodzirej – Kuba Lipiec z 2B.  Jako pierwszy wystąpił szkolny chór, podobno na razie bez nazwy ale proponujemy „Alicia’s Angels” , zaśpiewali dwa utwory, w tym jeden z akompaniamentem samych gitar.

Następnie przyszła pora na występy naszych gwiazd solowych. Na początek Daria Wątorska z 3B przekazała nam „Znak Pokoju”, Radek Suwała 2A genialnie wcielił się w rolę legendarnego Franka Sinatry,  Julka Suwała z 2C idealnie trafiła w swój rejestr wokalny, Martyna Kopcińska dała czadu, Ania Pawelec i Madzia Pietrzyk ukoiły publiczność nastrojową balladą, Julka Markowska wprowadziła nastrój przedświątecznej zadumy a Natalka Dydo uroczo zakończyła występy solowe przebojowym utworem, przy którym wszyscy klaskali (o dziwo) na dwa.

Zwieńczeniem koncertu był wytęp orkiestry dętej, której pokaźną część stanowią uczniowie naszej szkoły. Zagrali mix światowych hitów związanych ze świętami; brzmiało, stroiło, było czysto, równo, dynamicznie i przebojowo ale po co ja o tym piszę, u nich to standard 😉

Wesołych Świąt!

J.A.