Szesnastu uczniów z terenu powiatu zwoleńskiego, w tym trzech uczniów naszego liceum: Damian Wolszczak z klasy 1a, Kacper Byzdra z klasy 1c i Kacper Marzęda z klasy 2a wzięło udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Odbyły się one 23 marca w Starostwie Powiatowym w Zwoleniu. Jego uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą o działaniach prewencyjnych z zakresu pożarnictwa.

W eliminacjach uczestniczyli zwycięzcy wyłonieni na etapie zmagań gminnych. Turniej przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczniowie pisali test zawierający trzydzieści pytań zamkniętych. W drugim etapie wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania ustne przed komisją konkursową.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Kacper Byzdra z klasy 1c, a drugie miejsce zajął Kacper Marzęda z klasy 2a LO w Zwoleniu.

Zwycięzcy z każdej grupy, w tym Kacper, będą reprezentowali powiat zwoleński podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia w Ruścu koło Nadarzyna.

—> http://www.zwolen24.pl/nowosci,aktualnosci,2,1,powiatowe_eliminacje_turnieju_wi,3061.html (link do artykułu, który wykorzystałem przy pisaniu tekstu i z którego pobrałem część zdjęć)