Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szlachetna Paczka”. Jest to akcja charytatywna, organizowana przez Stowarzyszenie „Wiosna”, która za cel obrała sobie pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce. Akcja trwa do 4 grudnia.

Nasza rodzina

    Pani Ewa (37 l.) samotnie wychowuje troje dzieci – dwie córki – Agnieszkę (15 l.) i Martę (12 l.) oraz syna Kamila (9 l.). Pani Ewa była mężatką przez 17 lat. Małżeństwu urodziło się troje dzieci. Dwoje z nich jest niepełnosprawnych. Marta ma ogromne problemy ze wzrokiem.
Kamil jest dzieckiem autystycznym, a do tego ma astmę. Przełomowym momentem w życiu rodziny była śmierć teścia pani Ewa. Nad mężem, który już wcześniej lubił popijać, nikt nie miał już kontroli. Zaczęły się awantury, znęcanie psychiczne i fizyczne. W końcu mąż pani Ewy wyrzucił ją z domu wraz z dziećmi. Kobieta wynajęła małą chatkę bez łazienki, gdzie ma dwie izby, z których i tak  bardzo się cieszy. W październiku mąż pani Ewy nagle zmarł. Pozostawił po sobie zniszczone mieszkanie. Wyprzedał niemal wszystkie rzeczy, na które rodzina wzięła kredyt. Los nie oszczędza Pani Ewy – w tym roku jej mama miała przeszczep serca i wątroby. Zaś młodszy brat, który był żołnierzem utopił się z kolegami w morzu, zostawiając ciężarną narzeczoną. Pani Ewa pracuje dorywczo, a w okresie zimowym dorabia przy robieniu wianków bożonarodzeniowych. Również jej dzieci pracują w wakacje.

     Pomimo tak trudnej sytuacji życiowej pani Ewa nie traci nadziei na to, że życie  jeszcze im to  wynagrodzi. Kobieta jest dumna ze swoich dzieci. Córki bardzo chętnie zajmują się autystycznym bratem Kamilem, a także pomagają w dbaniu o dom, ponieważ astma chłopca wymaga nieskazitelnego porządku. Ponadto, Marta lubi biegać, a Agnieszka – język angielski, fizykę i chemię. Kamilek natomiast bawić się ulubionymi samochodzikami. Najważniejszą potrzebą dla pani Ewy są ubrania, ponieważ zbliża się zima, a dzieci nie mają ich dużo. Pani Ewa marzy o nowym komplecie garnków. W domu wszystko musi być bardzo sterylne ze względu na astmę syna. Kobieta bardzo cieszyłaby się również ze środków chemicznych, ponieważ zużywa ich bardzo dużo. W domu  nie może być grama kurzu ze względu chorobę Kamila.

 Jak można pomóc rodzinie?

   Prosimy o zanoszenie wszystkich rzeczy do sali nr 18.  Mile widziane są również inne przedmioty, które nie mogą być zniszczone. Do skarbnika każdej klasy można wpłacać dobrowolną sumę pieniędzy, która będzie przeznaczona na potrzeby naszej rodziny.

Potrzeby rodziny

Ubrania – bardzo by się rodzinie przydały, w szczególności dzieciom.

Środki czystości – zakup środków czystości znacznie odciąży ich budżet domowy.

Komplet garnków – garnki, których teraz używają są mocno zużyte. 

Żywność – herbata, kasza, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, słodycze

Środki czystości – proszek do prania, płyn do mycia naczyń,mydło,  żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące

Odzież:

 

Agnieszka (15 lat)

Marta (12 lat)

Kamil (9 lat)

Rodzaj odzieży:

zimowe

zimowe

zimowe

Kategoria:

sweter

sweter

spodnie

Rozmiar:   

L

S/M

M

Sylwetka:

163 cm

170 cm

145 cm

 

 

Agnieszka (15 lat)

Marta (12 lat)

Ewa (37 lat)

Rodzaj odzieży:

zimowe

zimowe

zimowe

Kategoria:

legginsy

spodnie

kurtka

Rozmiar:   

L

S

XL

Sylwetka:

163 cm

170 cm

163 cm

Obuwie:

 

Agnieszka (15 lat)

Marta (12 lat)

Kamil (9 lat)               

Ewa (37 lat)

Rodzaj:

zimowe

zimowe

zimowe

zimowe

Kategoria:

trapery

kozaki krótkie

trapery

kozaki

Rozmiar:   

39/40

39

36/37

39

Pomoce szkolne – zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, piórnik

Wyposażenie mieszkania – koc, ręczniki, pościel, poduszka, pościel 200×160 cm
                                                                                          

Brakujące sprzęty – garnki, talerze

Specjalne upominki:

Ewa (mama) – torebka

Agnieszka – kosmetyki kolorowe: cienie, róż, pomadka

Marta – koń zabawka

Kamil – piłka do gry w nogę, samochody