Konkursy językowe 2014

konkurs-jezykowy
10 i 11 kwietnia młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w 11 Międzypowiatowym Konkursie Językowym.
Finał odbył się w Kozienicach, udział wzięli:
Michał Nakonieczny 1D
Karolina Wojciechowska 2D
Monika Chmurzyńska 3D
II miejsce zajęła Monika Chmurzyńska.
Język francuski
Finał odbył się w Pionkach, udział wzięły dziewczyny z 3D:
Anna Mazurkiewicz
Katarzyna Zagożdżon
Aleksandra Cieślik
Patrycja Kozieł
Wszystkie dziewczyny otrzymały dyplomy oraz nagrody, do części finałowej zakwalifikowało się 9 osób, w tym wszystkie z naszego liceum (!). Nieoficjalnie wiem, że zostały wychwalone przez nauczycielki z innych szkół, które były pełne podziwu, że aż tyle osób z jednej szkoły uczących się tego niezasłużenie niepopularnego w naszym regionie języka prezentuje tak wysoki poziom i tak świetnie mówi. Gratulujemy!
II miejsce zajęła Patrycja Kozieł
Dzień Języków Obcych
9 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku wyjątkowo skromnie (takie czasy i przepisy), bez części artystycznej ale za to z pełnym zaagażowaniem osób biorących udział.
W konkursie wiedzy, ze względu na specyfikę pytań rozdzieliliśmy zwycięzców na kategorie:
I miejsce – najwieksza liczba punktów ogółem – Karolina Wojciechowska 2D
II miejsce – najwięcej punktów z części gramatycznej – Monika Chmurzyńska 3D
III miejsce – najlepszy wynik z części kulturowej – Piotr Baczkowski 1D

J.A.

Konkurs „Najlepsze ciacho” :)

W ubiegłym tygodniu (9-tego kwietnia – środa) w naszej szkole odbył się konkurs „Najlepsze CIACHO„,  polegał on na samodzielnym upieczeniu najsmaczniejszego ciasta […]