Powrót do przeszłości – czyli spotkanie absolwentów!

galleryZwykle młodzi ludzie odbierani są jako ci, którzy skupiają się na przede wszystkim na przyszłości – planują swoją ścieżkę zawodową, myślą o tym, jak zrealizować marzenia, rozwijać pasje.

Nasi licealiści pokazali, że ważna jest dla nich wielu również przeszłość, to ona przecież buduje naszą tożsamość.

W ubiegłą sobotę nasza szkoła gościła absolwentów, którzy 50 lat temu zdali tu maturę. Ta rocznica zbiegła się z jubileuszem szkoły, która funkcjonuje już 75 lat.

Gości przyjęła Pani Dyrektor Honorata Dziwisz, a prawdziwymi współgospodarzami okazali się sami uczniowie. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Sandra Korycka (3d) i Mikołaj Chmielnicki (3a) zaprosili gości w podróż do przeszłości.

Niezwykłych wzruszeń dostarczyło wykonanie przez Klaudię Świątek (3d) i Jagodę Przepiórkę (2d) hymnu szkoły z 1945 roku. Uczennice zaprezentowały również utwór wspólny ‘’Tell him’’, który potwierdził ich muzyczny talent.

Z kolei Kaja Balcerowska (2c) i Patrycja Urbanek (2d) odczytały wspomnienia o szkole autorstwa absolwentów, którzy uczęszczali do liceum na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Historia szkoły przywołana została również w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów. Goście mogli też obejrzeć film promocyjny liceum, pokazujący współczesne oblicze szkoły.

To wzruszające spotkanie uwiecznił na zdjęciach Kacper Kaczmarek (2a)

Uczniowie pracują pod opieką naszych nauczycieli : B.Baryły, K.Dypy, M.Wróbel, A.Szewczyk.

Wszystkim uczniom życzymy takich powrotów do szkoły!