Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywał się pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”. Tegoroczna 21. edycja inicjatywy skupiała się na założeniach europejskiej Strategii na Rzecz Lepszego Internetu dla Dzieci – Better Internet for Kids (BIK+). Celem Strategii jest poprawa jakości usług cyfrowych i przystosowanie ich dla najmłodszych użytkowników, a takżegwarancjaochrony i szanowania dzieci w Internecie.

W naszym liceum uczniowie przygotowali z tej okazji plakaty, które codziennie mają nam przypominać o zagrożeniach związanych z nieświadomym korzystaniem z zasobów sieci.

Ponadto nauczyciele i uczniowie mogli wziąć udział w specjalnych webinarach Polskiego Centrum Safer Internet. Ich celem była prezentacja konkretnych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do matury pozostało: 67 Dni 15 Godzin 51 Minut 18 Sekund