ROZPOCZYNAMY AKCJĘ SZLACHETNA PACZKA

To kolejny rok, kiedy przyłączamy się do akcji Szlachetna Paczka. Liczymy na to, że w tak trudnym czasie nie zapomnicie o potrzebujących.

Tym razem organizujemy pomoc dla 83-letniej Pani Lucyny.

Poniżej zamieszczamy krótkie informacje o rodzinie i jej potrzebach.

Jak można pomóc?

Od 27.11 do 12.12 możecie przynosić dary lub wrzucać pieniądze do puszki ( sala nr 18). Zachęcamy do zorganizowania zbiórki w klasie lub wśród  rodziny czy znajomych.

Liczymy na Waszą pomoc!

Historia rodziny

Pani Lucyna pracowała w oświacie przez ponad 36 lat, założyła stowarzyszenie oświatowe oraz angażowała się w wiele innych stowarzyszeń. Śmierć męża 18 lat temu, bardzo wstrząsnęła panią Lucyną, syn wyprowadził się i założył własną rodzinę, przez co teraz mieszka sama w domu. Szereg chorób pani Lucyny miał też na to duży wpływ. Pani Lucyna jest bardzo zorganizowaną osobą, bardzo lubi się angażować w życie swojego miasteczka. Przez 36 lat uczyła dzieci do 4 klasy podstawowej, wychowała wiele pokoleń. Silna strona to między innymi otwartość, pani Lucyna bardzo chętnie opowiadała o swojej przeszłości ze wszystkimi szczegółami.

Na co dzień pani Lucyna zajmuje się domem, odwiedzają ją przyjaciele, rodzina, sąsiedzi pomagają w zakupach i w dojazdach do kościoła. Wieczory najczęściej spędza przed telewizorem. Utrzymuje się ona z emerytury, której znaczną część pochłaniają wydatki na opłaty i leki, które wynoszą miesięcznie 2146 zł.

Pani Lucyna cieszy się, że mogła pracować w szkole i wychowywać młode pokolenia, jest również wdzięczna, że życie dało jej siły aby się nie poddać po śmierci męża, ponieważ została sama w domu. Pani Lucyna marzy aby spokojnie dożyć do śmierci, żeby sama mogła poradzić sobie w codziennych obowiązkach.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność

2. Środki czystości

3. Robot kuchenny

Pani Lucyna uwielbia robić wypieki, ale nie pozwala jej na to jej obecny stan zdrowia, robot kuchenny bardzo by jej to ułatwił.

Szczegółowa lista potrzeby

Żywność trwała:

Herbata

Kawa

Ryż

Mąka

Makaron

Kasza

Cukier

Olej

Owoce i warzywa w puszkach

Płatki śniadaniowe

Konserwy rybne, mięsne

Mleko

Inne (Sól, sól ziołowa, przyprawy do potraw, woda niegazowana i gazowana, krakersy, dżem

herbatniki)

Środki czystości

Mydło / żel myjący

Szampon

Szczoteczka do zębów

Pasta do zębów

Płyn do płukania tkanin

Proszek do prania

Płyn do mycia naczyń

Płyny czyszczące (płyn do podłóg, szyb i do czyszczenia kuchni)

Odzież

Komplet dresowy XL, mało jaskrawe kolory

Sweter XL,  (mile widziany kolor błękitny)

Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 38, Uwagi: Kolor czarny lub odcienie czarnego, buty na słupku

Półbuty

Rozmiar: 38, Uwagi: Kolor czarny, buty na platformie

Wyposażenie mieszkania

kołdra letnia 160×200 i pościel 160×200, ręczniki większe i mniejsze.

Krzesła do kuchni standardowe – aktualne krzesła są wysłużone i zbyt małe do aktualnego stołu .

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Robot kuchenny