ROZPOCZYNAMY AKCJĘ SZLACHETNA PACZKA

To kolejny rok, kiedy przyłączamy się do akcji Szlachetna Paczka. Liczymy na to, że w tak trudnym czasie nie zapomnicie o potrzebujących.

Tym razem organizujemy pomoc dla 55-letniej PaniMarleny, jej córki i wnuczki.

Poniżej zamieszczamy krótkie informacje o rodzinie i jej potrzebach.

Jak można pomóc?

Od 21.11 do 7.12 możecie przynosić dary do sali nr 18.  Zachęcamy do zorganizowania zbiórki w klasie lub wśród  rodziny czy znajomych.

Liczymy na Waszą pomoc!

Historia rodziny

Rodzina od zawsze żyła skromnie. Kryzys nastąpił w momencie utraty stałej pracy przez panią Marlenę, która jest rodziną zastępczą dla swojej wnuczki Pauliny. Mama dziewczynki straciła do niej prawa z powodu bardzo ciężkiej choroby, jaką jest dwubiegunowość i braku środków do życia. Często przez stany depresyjne, nie jest w stanie wyjść z domu. Pani Marlena stara się zapewnić wnuczce wszystko, co niezbędne a córce pomaga w odzyskaniu zdrowia i praw do dziecka. Paulina często martwi się o swoją mamę oraz pragnie by powróciła do zdrowia. Jako uczennica stara się solidnie pracować nad swoimi osiągnięciami. Panie utrzymują się z renty, prac dorywczych i sezonowych o łącznej kwocie 2762,98zl. Po odliczeniu kosztów utrzymania domu i leczenia 853 zł rodzinie pozostaje 636 zł na osobę. Kobiety często, odmawiają sobie wielu rzeczy by w domu był choć jeden ciepły posiłek a Paulina nie była w szkole wytykana palcami.

Piękno rodziny

Rodzina wyróżnia się szczególną chęcią do pracy i zaradnością. Mimo trudności, nie poddają się i szukają rozwiązań, aby zapewnić sobie godny byt. Pani Marlena marzy by pracować jako krawcowa. Jest też świetną gospodynią. Uwielbia swoją wnuczkę, z którą razem gotują oraz pieką. Jest to ich ulubiona forma spędzania czasu. Lubi także zajmować się ogródkiem i uprawiać własne warzywa. Często dołącza do nich pani Oliwia. Paulina uwielbia rysować, spędza popołudnia rozwijając swoją pasję. Jest pilna w swoich obowiązkach szkolnych i nigdy ich nie zaniedbuje. Lubi spędzać czas ze swoim kotem. Mama dziewczynki słucha muzyki. Jest to jej forma ucieczki przed codziennością, kiedy czuje się gorzej. Kobiety charakteryzuje wzajemny szacunek, skromność i determinacja.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność

Rodzina ma zapotrzebowanie na żywność. Jest to kluczowa rzecz, aby przetrwać, szczególnie kiedy zaczyna się okres zimowy.

2. Maszyna do szycia

3. Drukarka

Ten sprzęt byłby ułatwieniem dla Pauliny. Dziewczyna pragnie mieć dostęp do łatwej edukacji i móc drukować niezbędne rzeczy do szkoły. Dla pani Marleny oraz Oliwi drukarka ułatwiłaby drukowanie wniosków oraz podań niezbędnych do pracy.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Herbata

Kawa rozpuszczalna

Ryż

Kasza

Mąka

Cukier

Olej

Konserwy rybne

Owoce i warzywa w puszkach

Makaron

Środki czystości

Mydło / żel myjący

Szampon

Szczoteczka do zębów

Pasta do zębów (delikatna)

Podpaski/tampony

Płyn do płukania

Proszek do prania

Płyn do mycia naczyń

Płyny czyszczące

Odzież

Marlena (55 lat)

Kurtka (Zimowe) Rozmiar: L, Uwagi: ciemny kolor

Czapka (Zimowe) Rozmiar: M, Uwagi: ciemny kolor

Rękawiczki (Zimowe) Rozmiar: M,

Dres (Całoroczne) Rozmiar: M, Uwagi: Ciemny kolor

Bluza (Całoroczne) Rozmiar: M,

Bielizna (Całoroczne) Rozmiar: M,

Paulina (11 lat, wzrost 158cm)

Kurtka (Zimowe)

Ręczniki

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi: Czajnik elektryczny, ten z którego rodzina korzysta jest uszkodzony. Mop z wiaderkiem, znacznie ułatwi rodzinie porządki

Czajnik

Mop

Sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej

Uwagi: Drukarka jest niezbędna do druku różnych prac szkolnych a także podań o pracę.

Drukarka

Inne potrzeby materialne

Uwagi: Pani Marlena chce dorabiać jako krawcowa. Obecnie nie posiada sprzętu który pozwoliłoby jej zarobić na podstawowe potrzeby.

maszyna do szycia

Szczególne upominki