„Zbieramto w szkole”

Od czerwca przystępujemy do ogólnopolskiej akcji „Zbieramto w szkole”. Ma ona 2 główne cele:

1. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2. Darowizny od firm recyklingowychh przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, dwie studnie w Czadzie, fundujemy stypendia szkolne dzieciom na Filipinach.

W ramach tej akcji prowadzimy w naszej szkole zbiórkę:

a)   srebrnej i złotej biżuterii – „Srebro na wagę złota”
b)    bilonu oraz banknotów pieniędzy z całego świata, zarówno aktualnie używanych, jak i wycofanych z obiegu – „Dobre monety”
c)   elektrośmieci: telefonów komórkowych, baterii – „Zbieraj i wspieraj”.
d)    klocków LEGO – tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyncze, niekompletne i kompletne zestawy).
e)   znaczków pocztowych – nowych i używanych (używane należy wyciąć z zachowaniem 1 cm marginesu).
f)    zegarków tarczowych (nie zbieramy zegarków ściennych i typu „budzik).

Przedmioty te możecie przynosić do sali 16 lub 18.

Więcej o akcji na stronie https://www.zbieramtowszkole.pl/