Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej!

Czujesz się patriotą, osobą której nie jest obojętny los współobywateli, pragniesz swoimi atutami służyć innym ? Wstąp do Wojsk Obrony Terytorialnej!

Dla kogo WOT ?

O przyjęcie w szeregi WOT może ubiegać się osoba, która: jest pełnoletnia, posiada polskie obywatelstwo, jest niekarana, jest zdrowa fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskowa, oraz nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

ZGŁOŚ SIĘ DO WKU LUB NAPISZ DO NAS

W 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej działają rekruterzy WOT-u, którzy mają za zadanie wspomagać proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Headhunterzy (żołnierze WOT z Twojej okolicy) pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby, a następnie w Twoim imieniu złożą dokumenty do Wojskowych Komend Uzupełnień. Mazowieccy headhunterzy będą docierać do konkretnych ludzi i zachęcać ich do założenia munduru poprzez osobisty przykład. Na ziemi radomskiej rekruterzy WOT 6 MBOT czekają na Ciebie:  nr tel. 534 761 415, email. diana.przepiorka@wot.ron.mil.pl lub tel. 509 352 273, email. malgorz.brzostowska@wot.ron.mil.pl.

– Rekruterzy z 6MBOT, to żołnierze Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich przed pierwszymi rozmowami z ochotnikami do wstąpienia w szeregi mazowieckiej brygady przeszli odpowiednie szkolenie, poznali wymogi formalno-prawne jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej. Dodatkowo zostali zapoznani nz przepisami z zakresu ochrony danych osobowych – wyjaśnia płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, dodając:

Wszyscy headhunterzy posiadają odpowiednie upoważnienia do wykonywania swoich zadań. Dodatkowo będąc w szeregach WOT są w stanie odpowiedzieć na praktycznie wszystkie pytania dotyczących przygotowania i służby, czego często nie były w stanie zrobić osoby odpowiedzialne za proces rekrutacji w WKU.

System szkolenia.

Proces szkolenia Terytorialsa rozpoczyna się od 16 – dniowego szkolenia podstawowego, które jest przeznaczone dla osób, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej w żadnej formie.Dla żołnierzy rezerwy przeznaczone jest szkolenie wyrównawcze, trwające 8 dni. Oba szkolenia otwierającykl szkoleniowy przeznaczony dla żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

W pierwszym roku służby czyli okresie szkolenia indywidualnego odbywa się szkolenie ogólnowojskowe, w drugim roku szkolenie specjalistyczne w zakresie konkretnej funkcji, natomiast trzeci rok to szkolenie zgrywające pododdziały.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników. W tym celu organizujemy kursy oficerskie Agrykola, kursy podoficerskie Sonda oraz inne, m.in. kursy ratownika pola walki.

Nie wahaj się! Czekamy na Ciebie!

Oficer Łącznikowy

por. Maciej URBAN