II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Drodzy uczniowie,
25 stycznia 2021 r. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła II edycję konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

ZASADY KONKURSU

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

plastycznej –  zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.

literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.

tekst piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, nie jest dopuszczalne składanie prac zbiorowych.

NAGRODY:

1. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody: – za zajęcie pierwszego miejsca laptop oraz nagrody rzeczowe, – za zajęcie drugiego miejsca tablet oraz nagrody rzeczowe, – za zajęcie trzeciego miejsca czytnik e-book oraz nagrody rzeczowe.
  2. Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4 – 10 przewidziano wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do udziału!!!

Szczegółowe informacje, regulamin i kartę zgłoszeniową znajdziecie na stronie sejmu: www.sejm.gov.pl

UWAGA: Wszelkich dodatkowych informacji udzielą Wam nauczyciele historii Pani Aneta Rozwadowska i  Pan Bogdan Bernat.