Drodzy Absolwenci,

Dzień dzisiejszy, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, jest ostatnim dniem nauki szkolnej, a właściwie zdalnej, w naszym Liceum. Słowa, które teraz kieruję do Was, powinny być wypowiedziane w zupełnie w innych warunkach, ale przecież życie potrafi nas zaskakiwać…

Może pamiętacie, jak na balu studniówkowym przytoczyłam słowa Earla Nightingala: ,,Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń tylko dlatego, że potrzeba czasu, by je zrealizować. Ten czas i tak upłynie”, dlatego przypomnę, że o marzenia trzeba walczyć, mimo trudu, przeciwności, czasem braku sił i wiary nie wolno z nich rezygnować, a jedynie trzeba im pomóc. Wierzę, że każdy z Was jest w stanie dotrzeć ,,Per aspera ad astra”(Przez trudy do gwiazd), ponieważ jesteście, zapewne się powtarzam, tym niesamowitym pokoleniem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Przez trzy lata byliście bardzo ważną częścią Społeczności Szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu – Samorząd Uczniowski, akcje charytatywne, wolontariat, krwiodawstwo, konkursy, zawody sportowe, uroczystości, promocja szkoły i to… codzienne systematyczne zdobywanie wiedzy i umiejętności. Efektem tego są liczne nagrody książkowe, listy gratulacyjne, dyplomy, które przygotowane przez Wychowawców czekają na Was w szkole. Gratuluję tych osiągnięć i dziękuję za reprezentowanie szkoły w środowisku. Jednak najważniejsze jest to, czego nauczyliście się i co zdobyliście dzięki tej aktywności, a więc wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, doświadczenie oraz wiedza, które wynosicie z Liceum i które będą procentować w Waszym dorosłym życiu. Jestem przekonana, że jesteście przygotowani do tego, by samodzielnie kreować swoją przyszłość oraz przyszłość naszej Ojczyzny.

Przed Wami, już niedługo, matura, wybór szkoły i prawdziwe dorosłe życie. Życzę realizacji planów, wspaniałych wyników na maturze, dostania się na wymarzone kierunki studiów lub do wybranych szkół, umiejętności cieszenia się życiem, odwagi i tego, byście zawsze byli otoczeni wspaniałymi  i uczciwymi ludźmi.

Na koniec przypomnę, że Wasi nauczyciele nadal będą Wam pomagać w przygotowaniu się do matury a Wasze konta na Librusie będą nadal aktywne.

 

Bożena Baryła, dyrektor szkoły wraz z kadrą pedagogiczną i niepedagogiczną szkoły