Tegoroczny Dzień Żołnierza Niezłomnego w naszej szkole zainaugurowaliśmy już w czwartek 27 lutego 2020 r. uczestnicząc w żywej inscenizacji zaprezentowanej przez Podlaską Grupę Rekonstrukcji Historycznej z Czemiernik k. Radzynia Podlaskiego.

    Panowie przybliżyli nam historię II wojny światowej i polskich formacji zbrojnych tych oficjalnych, jak i tych z podziemia niepodległościowego.

    Przywiezione przez nich rekwizyty: mundury wojskowe, czapki, broń, posłużyły za ilustrację snutej opowieści, podczas której mogliśmy przypomnieć sobie historię naszych zmagań z okupantem niemieckim, sowieckim i komunistami instalującymi swe rządy w Polsce jeszcze w trakcie trwania II wojny światowej.

   Był też namysł, w którym odnieśliśmy się do geopolitycznego położenia Polski i wynikających z tego szans, jak i zagrożeń.

   Kontynuacją obchodów Dnia Żołnierza Niezłomnego będzie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (VIII edycja) zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy w niedzielę 1 marca, w którym zamierzamy uczestniczyć.

Bogdan Bernat