We wtorek 4 lutego 2020 roku gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie żywienia – Panią Iwonę Kuśmierz. Udział w zajęciach wzięli uczniowie klas pierwszych. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się, zdrowy styl życia oraz ostrzeżenie przed zgubnymi “dietami cud” z Internetu. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki

żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Ważną sprawą jest też codzienna dawka sportu, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju w tak młodym wieku.

Formą zajęć był interesujący wywiad z prezentacją multimedialną i odpowiedziami na pytania uczniów. Pani  omówiła główne błędy w diecie, które przyczyniają się do nadwagi, otyłości, a także wielu chorób. Wytłumaczyła nam jak jeść i co jeść aby cieszyć się zdrowiem i pięknem. Opisała wady i zalety najbardziej popularnych diet, które często stosują ludzie młodzi w celu zmienienia czegoś w swoim życiu. Nie każda dieta jest dla nas dobra i należy uważać na tzw. “diety cud”, których w Internecie jest pełno. Uczniowie dowiedzieli się też, jak układać pełnowartościowy jadłospis, jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Karolina Banaszek, Kacper Mazur, kl. 1C