Wczoraj w naszej szkole miała miejsce wizyta żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Naszymi gośćmi byli:

podporucznik Klaudia Rusin

starszy chorąży Paweł Pilecki – tata naszych dwóch absolwentów – Konrada i Patryka

szer. Magda Seremak
szer. Jakub Synderowski – nasz absolwent
szer. Grzegorz Zając

Żołnierze przedstawili  jak wygląda służba, szkolenie, obowiązki i warunki wstąpienia do WOT. Zaprezentowali też nieco wojskowego sprzętu. Karabiny były jak najbardziej prawdziwe i robiły spore wrażenie, również kamizelka i hełm zdecydowanie nie pochodziły z kolekcji wojskowych łaszków Kubusia Puchatka 😉 W dużym skrócie – w zasadzie każdy uczeń, który skończył 18 lat może wstąpić do WOT, wystarczą tylko dobre chęci. Co ciekawe, do terytorialsów zapisuje się bardzo dużo kobiet, to chyba znak dzisiejszych czasów, skoro faceci niewieścieją to kobiety muszą przejmować ich tradycyjne role, no i zobaczcie jak wyglądają wojskowym stroju z karabinem 😉 Za to chłopcy lepiej prezentowali się w maskach przeciwgazowych 🙂 Wstąpienie do WOT nic nie kosztuje a zrezygnować można w każdej chwili. Gorąco zachęcamy!

J.A.