Światowy Dzień Walki z AIDS

W naszym Liceum jak co roku  obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. 1 grudnia staramy się rozpowszechniać i zwiększać świadomość o istniejącym zagrożeniu. Nie chcemy aby stare powiedzenie, że „mądry Polak po szkodzie” stało się  aktualne właśnie w tym temacie, dlatego czynnie włączamy się w obchody tego święta.  W tym roku uczniowie klasy drugiej c wykonali plakaty którymi  udekorowali szkolne korytarze, a  dla  klas pierwszych przygotowali i w ramach godzin wychowawczych przeprowadzili lekcje informacyjne o HIV i AIDS. Każdy uczeń w prezencie otrzymał wykonaną przez nich zakładkę do książki z logo szkoły zawierającą  najważniejsze informacje na temat sposobów ograniczania ryzyka zakażenia. Działania profilaktyczne mające na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom HIV  są najbardziej skuteczne.

ANIA PAWELEC i OLA RUSIN , 2C