Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przed listopadowymi świętami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznych nawiedzili groby i mogiły Obrońców Ojczyzny.

Wraz z opiekunami – wychowawcami udaliśmy się na zwoleński cmentarz, gdzie złożyliśmy hołd żołnierzom poległym w I i II wojnach światowych, partyzantom Armii Krajowej, organizacji konspiracyjnej Wolność i Niezawisłość oraz Batalionów Chłopskich. Przypomniana została również historia zmagań i losy żołnierzy z antykomunistycznego podziemia walczących w Zwoleniu jeszcze po zakończeniu II wojny światowej.

Odwiedziliśmy również inne miejsca pamięci w mieście: Ścianę Straceń, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik majora Henryka Dobrzańskiego – „Hubala”.

Pamięć poległych Obrońców Ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy i zapaleniem zniczy.

Nasze wieloletnie działania polegające na pielęgnowaniu pamięci i postaw patriotyzmu wpisały się w tym roku w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.   https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta