Pomimo osłabionej frekwencji – poprawy, truskawki, choroby, lenistwo i inne takie, piknik się odbył i był nawet udany 😉 Zrezygnowaliśmy z niektórych konkurencji – brak chętnych – lepiej posiedzieć w cieniu z telefonem albo w domu niż wziąć udział w konkursie czy zabawie.

Co się odbyło?

Pokaz ratownictwa medycznego dzięki uprzejmości miejscowej straży, można było poćwiczyć masaż serca na manekinach oraz… rozmowę telefoniczną z ratownikiem co wydaje się łatwe w warunkach pokojowych ale w sytuacji awaryjnej już niekoniecznie.

Koncert Kacpra Gołdy – Kacper, wiadomo, nie zawiódł i rozkręcił lekko niemrawą z początku publiczność. Nie obyło się bez niespodzianek – występ w duecie z naszym Radkiem i z p. Stasiem Kwaśnikiem, z niekłamaną satysfakcją stwierdziłem, że niektórym szczęki lekko opadły, i tak miało być 😉

Konkurs „Jaka to melodia” z udziałem drużyn: klasy gimnazjalnej, klas pierwszych i drugich oraz nauczycieli. Wygrali przedstawiciele klas drugich.

„Destroyed Amp” zagrał dość ostro i głośno jak na warunki szkolne, co spowodowało wyście niektórych fanów disco polo, radiowej sieczki i hip hopu ale może to i lepiej 🙂 Zespół potkał się z bardzo dobrym przyjęciem, okazało się, że mają sporo fanów, którzy znają ich utwory. Moim zdaniem grają bardzo sensownie, sprawnie i mają spory potencjał, niektóre kompozycje już brzmią jak hity. Trzymam kciuki, szczególnie za gitarzystę, który dobrze brzmi (wierzcie mi, tu nie wystarczy mieć dobry sprzęt) potrafi wymyślić chwytliwy riff, zagrać zgrabne solo i ogólnie robi robotę za dwóch.

W części boiskowej zorganizowaliśmy belgijkę, krótko ze względu na upał ale kto chciał to się wyskakał. Następnie Zumbę z instruktażem naszych doświadczonych tancerek.  Limbo – czyli przechodzenie pod liną, tu fenomenalną techniką popisał się nasz wokalista Radek. Podciąganie na drążku –  ze względu na różne techniki tego, co by nie mówić, bardzo wymagającego ćwiczenia, trudno było wyłonić jednoznacznego zwycięzcę, wyróżnili się Łukasz Z. i nasi tegoroczni absolwenci z 3A.

Był też oczywiście, jak to na pikniku, grill z kiełbaskami ale większe powodzenie miała dziś, co zrozumiałe, mineralna.

Dziękujemy wszystkim mniej lub bardziej zaangażowanym w przygotowanie, prowadzenie i organizację pikniku a są to:

Inicjatorki: Patrycja Sandomierska i Weronika Sępka

Konferansjerzy: Kuba Lipiec i Paulina Nowak

Sprzętowcy: Kuba Dziadosz i Patryk Witas

Prowadzący konkursy i zabawy: Ola Zając, Zuzia Domagała, Julia Binięda, Natalia Dydo, Magda Pietrzyk.

 

Tych którzy byli zapisani a zrezygnowali z udziału lub mieli pomóc a nie pomogli oraz tym, którzy mogli przyjść a zostali w domu, pomijamy wymownym  milczeniem. Cóż, nic na siłę…

J.A.