Dnia 20 września klasa 3c i 2c wybrała się na wycieczkę na UMCS do Lubina. Celem wycieczki był udział w zajęciach w laboratorium.
Na początku obejrzeliśmy krótką prezentację, a następnie dzieląc się na dwie grupy przeszliśmy do laboratorium. Naszym pierwszym zadaniem było wyizolowanie laktozy z mleka zwierzęcego.
Z pomocą Pań które czuwały nad naszą pracą, zadanie zakończyło się sukcesem.
Mogliśmy również samodzielnie wykonać musujące kule do kąpieli. Zadanie to przysporzyło nam dużo radości i śmiechu. Nasze różnokolorowe i pachnące prace zabraliśmy do domu.
Pomimo, że zawsze jest ryzyko, że coś może się nie udać, ku naszej uciesze wszystko poszło po naszej myśli i mogliśmy zobaczyć kryształki  laktozy. Po zakończeniu warsztatów wybraliśmy się, aby tradycji stało się zadość, do restauracji McDonald’s. Uważamy, że ta wycieczka była przydatna dla osób, które uczęszczają do klas o profilu biologiczno-chemicznym. Pozwoliła uporządkować nasza wiedzę. Zawsze łatwiej jest zrozumieć dane zagadnienie, gdy zobaczymy coś na własne oczy.