Z początkiem czerwca 2018 r. uczennica klasy II B/ z rozszerzonym nauczaniem wiedzy o społeczeństwie/ uczestniczyła w wycieczce do Brukseli. Wycieczka była nagrodą za udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanym przez pana europosła Zbigniewa Kuźmiuka. Dominika napisała pracę zatytułowaną: " Unia Europejska - nasza mała wspólnota", którą zdecydowanie zdystansowała pozostałych uczestników konkursu. 

W trakcie wyjazdu Dominika miała okazję poznać uczniów z innych szkół Mazowsza. Z niektórymi nawet zaprzyjaźniła się. Podczas pobytu zwiedziła Brukselę z jej głównymi zabytkami: Atomium, Łuk Triumfalny, Stare Miasto, Katedrę św.Michała i Guduli, Zamek Królewski. Głównym punktem wycieczki była jednak wizyta w Parlamencie Europejskim i spotkanie z panem europosłem Kuźmiukiem. Opowiadał on o swojej drodze parlamentarnej i przedstawił pozycję Mazowsza w perspektywie polityki regionalnej Unii Europejskiej. Odpowiedział również na zadane przez młodzież pytania, wśród których znalazło się dotyczące wstąpienia Ukrainy do struktur europejskich - zadane przez naszą koleżankę z Charkowa na Ukrainie.

Dominika wróciła niezwykle zadowolona i poleca udział w konkursie w kolejnych jego edycjach. Pan Bogdan Bernat czeka na nowych uczestników i z pewnością ucieszą go ich sukcesy.

bty

dav

dav

sdr

sdr