Dnia 10.04.2018r. klasy pierwsze wybrały się do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl pod tytułem "Zbrodnia i Kara". Każda z nich omawiała tę lekturę w ostatnim czasie, więc było to podsumowaniem rozmów o dziele Fiodora Dostojewskiego, o tym samym tytule.
Jak podobał im się spektakl?

,,Aktorzy świetnie odegrali swoje role, scenografia była nieprzeciętna. Całość wywarła na mnie pozytywne wrażenie choć nie ukrywam, że negatywnie zaskoczył mnie brak wątku Duni, siostry Raskolnikowa.”
-Julia Karsznia, klasa 1a

,,Spektakl Zbrodnia i kara zaskoczył mnie swoją oryginalnością. Sądzę, że głównym czynnikiem, który na to wpłynął było
położenie sceny, która była na środku sali. Dzięki temu mogliśmy odczuć bliskość z bohaterami, zupełnie tak jakbyśmy byli naocznymi świadkami wydarzeń, zawartych w scenariuszu. Aktorzy dobrze wczuli się w role, zwłaszcza spodobała mi się kreacja Raskolnikowa. Jego stopniowe popadanie w szaleństwo zostało idealnie odwzorowane. Jedyną wadą spektaklu był całkowity brak Duni i Matki Rodiona. Podczas gdy niektóre pominięte wątki zostały subtelnie zaakcentowane (na przykład śmierć Marmieładowa), tak o rodzinie głównego bohatera nie wiedzieliśmy
nic.” - Karolina Jędrzejczak, klasa 1b

Natalia Markowska, klasa 1a