3 kwietnia 2017r. humaniści z IID i IIB wybrali się do Lublina. Nasz wyjazd obfitował w atrakcje kulturalne i aspekty historyczne. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. „Moralność Pani Dulskiej”, w którym w jednej z głównych ról mogliśmy podziwiać absolwenta naszego LO – Bartka Pietrzyka (obecnie doktorant UMCS i aktor Teatru im. Osterwy w Lublinie). Po widowisku, które wywarło na nas ogromne wrażenie, udaliśmy się do Pałacu Poradziwiłłowskiego, w którym mieści się Wydział Politologii UMCS. Bartek przedstawił nam kierunki studiów, które oferuje humanistom lubelska uczelnia. Porozmawialiśmy z nim o naszych planach i dostaliśmy wiele cennych wskazówek. Aspektem historycznym była wizyta w muzeum na Majdanku, która przypomniała nam historię II wojny światowej. Mogliśmy zobaczyć w jakich warunkach musieli żyć i jak byli traktowani więźniowie niemieckiego obozu koncentracyjnego. Ta wiedza skłoniła nas do refleksji nad życiem i pozycją człowieka w totalitarnym świecie. Wycieczka do Lublina zostanie w naszej pamięci na długo. Połączyła ona rozrywkę z wiedzą, która z pewnością przyda się nam w późniejszym życiu. Dostaliśmy od Bartka kolejne zaproszenie do teatru w czerwcu, z którego na pewno skorzystamy.