21.03.2017r. klasy 1c i 2c wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Uniwersytetu Medyczny w Lublina. Około 10:00 byliśmy na miejscu i tutaj zaczęła się nasza przygoda z „medycznym światem”. Podczas 3 godzin zdobywaliśmy wiedzę na temat poszczególnych kierunków studiów na UM oraz poszerzyliśmy już tą nabytą na lekcjach biologii. Mogliśmy m.in. wziąć udział w warsztatach dt. Szycia chirurgicznego, zakładania cewnika ,zakładania wenflonu, robienia zastrzyków , a ponadto przekonać się na własnej skórze jak zachowuje się osoba pod wpływem narkotyków i alkoholu. Mogliśmy również dotknąć różne organy, ale spokojnie nie były to organy ludzkie lecz pochodzące od trzody lub innych zwierząt. Następnie wzięliśmy udział w ciekawym „wykładzie” studenta 4 roku Wydziału Lekarskiego. Opowiadał o różnych organach naszego ciała i zasad ich działania. Na własne oczy zobaczyliśmy jak wygląda m.in. płód ludzki (był zanurzony w parafinie). Od teraz wiemy również jak przeprowadzić konikotomie, która może uratować komuś życia. Była to wycieczka pełna wrażeń i pozytywnych zaskoczeń. Na pewno można ją zaliczyć do udanych. Wynieśliśmy stamtąd mnóstwo wiadomości, motywacji do dalszej nauki oraz pamiątkowe zdjęcia.